Czy to dobry zamiennik modecoma mc400?

Witam,

przemierzam się do kupna nowej karty graficznej, i wraz z nią muszę kupić nowy zasilacz - ostatni gwizdek (feel II :smiley: ).

Jednakże w dwóch sklepach, które odwiedziłem pan (i pani w drugim) oświadczyli, że modecomów nie sprowadzają.

W jednym w zamian za to zaoferowano mi jakiegoś Cooler Mastera 400W za 140zł (pierwsze słyszę), w drugim Chieftec’a 450W za 165 zł.

Czy to dobre zamienniki tego zasilacza?

Pozdrawiam, mastermid

Podaj całą konfigurację komputera i jaki masz teraz zasilacz Modecom MC czy Modecom Feel bo to jest ogromna różnica.

spytaj czy mają “amacrox warrior”

Taki ?

http://www.allegro.pl/item342733035_zas … _400w.html

Jak tak, to bierz tego, Chieftec’a zostaw w spokoju.

AMD X2 4000+ Brisbane

2x1GB DDR2 800MHz goodram

80GB ATA, 320GB SATA

MSI K9AGM3FIH

Karta integra, kupuje Radka z ASUSa hd3650 TOP.

Zasilacz jak napisałem feel (modecom feel) 300W.

edit// nie wiem czy taki nie pokazywał mi go, a powiedział tylko że cooler master 400w za 140 zł.

Możesz wziąć Modecom MC 350W/400W z sieci.

Zapytać o Amacrox warrior 450PNf/400PNF ~(130zł)

Kupić OCZ StealthXStream 500W ~200w, Corsair 450VX 200zł,

Nie bierz wersji TOP… zwykła kręci się jak TOP a jest tańsza.

Spoko,

to gdyby to był ten extreme power cooler master to mam brać bez zastanowienia? Tak patrze w internecie po cenach i tylko ta 400 chodzi i to w tych cenach mniej więcej.

edit// a czy na tym cheftec’u pójdzie mi ten konfig w awaryjnej sytuacji? :smiley:

Taa. Innych CoolerMaster’ów nie ma, więc to na pewno był ten.

Pójdzie na obu zasilaczach.

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ … ,id,53697/

Jeśli takiego chiefteca to bierz tego chiefteca bo ma wysoką sprawność.

Nie, jakiś chieftec 450W, ale oczywiście znowu poleciała tylko nazwa firmy i moc :slight_smile:

CoolerMaster to dobre zasilacze. Możesz wziąć je lub OCZ StealthXStream 500W. Może być też Seasonic 380W lub Corsair 450W. Wszystko zależy od Ciebie i od tego ile kasy na niego wydasz.

A więc polecali GPS’a 450’tke, w takim razie lepiej jeśli weźmiesz tą 400’tke green angel.

Dobra, myślę że temat wyczerpany, biorę coooler master :slight_smile:

Wielkie dzięki za pomoc! :slight_smile:

Na stronie cooler mastera jest zadeklarowane że ich zasilacz ma ponad 70% sprawność, podczas gdy chieftec ponad 80%.

Chieftec ma też 70% sprawności. Liczą się testy a nie to co pisze producent. Chieftec ma od 69-73% sprawności - zależy to też od modelu.