Czy to dobry zestaw do 680 zł?

Witam osoba marcin20000 napisała mi żebym w moim trupie zbudował coś sensownego a wiec przychodzę do was z zapytaniem czy to jest git i czy pomożecie jęczę dokładnie wybrać części
Mój trup:
Zasilacz:Modecom feel-400atx
Płyta glowna: intel corporation DP965LT
Procesor: Intel core 2 quad q9500 2.83ghz
Karta graficzna: radeon hd 4650 1gb
Dysk HDD 200gb czy tam 300
Ram: 4gb DDR2 800mhz

A taki zestaw chce zbudować za 680zl
Procesor który ma grafikę w sobie:
AMD Athlon 200ge
Płyta główna: dajcie linka do jakiejs taniej która ma am4 i ddr4
Ram: pomóżcie wybrać 2x4gb ddr4 odpowiednią w budżecie i z odpowiednim taktowaniem do płyty
Zasilacz chce 350w SILENTIUM PC 350w też możecie dać linka
Dysk ssd: 240gb crucial jak starczy w budżecie jak nie to 120gb to koniec czekam na propozycje
Dodam że widziałem że takie części da się znaleźć za 680zl bo miałem upatrzone takie części ale no ktoś je wykupił pierwszy niż ja

Ile wątków jeszcze założysz?

No to jest inny o co ci chodzi?

Większość pod innym postem mówiła żebym taki zestaw zrobił i pisałem do niektórych na pw napisali żebym napisał post i się dowiem więcej

O to, że narobiłeś wątków o reanimowaniu trupa i tworzysz kolejne. Tak ciężko kontynuować w jednym miejscu?

A poco mam zaczynać inny zestaw w poście gdzie jest napisany co mam ulepszyć do zestawu trupa?

Po to, żeby nie robić bałaganu - teraz ludzie odpowiadają Ci w kilku miejscach, zamiast w jednym. Tak ciężko na to wpaść?

Niech odpowiadają wszystkie czytam

@LORDEK, tu trzeba porządek zrobić i scalić kilka wątków.

Oraz przestać odpowiadać przy nowych tematach

Zasilacz to trzeba sobie samemu poszukać :slight_smile:
Takie SPC 350W widywałem w granicach 80…100 złotych, 450W w okolicach 130 złotych.

SSD to tylko 240GB i większe, mniejszych się nie opłaca i już nie produkują, o tej pojemności to koszt 130 złotych, ale też trzeba sobie poszukać :slight_smile:

Płyty główne B450 to bywają w okolicach 300 złotych, model to zależy od wielkości obudowy i preferencji stylistycznych oraz kolorystycznych. Asus, Gigabyte, MSI i Asrock powinny być zbliżone. Natomiast B350 nie opłaca się ze względu na problemy z kompatybilnością z nowszymi procesorami. B350 bywają w okolicach 250 złotych, ale lepiej dołożyć te 50 złotych. Podaję ceny sprzed 4 miesięcy, kiedy kupowałem B450, teraz może nieco się zmieniły.
Podczas pisania wszedłem na Allegro i B450 są już po 250 złotych.

Athlona 200GE może już nie być z powodu wyjścia z produkcji, teraz jest Athlon 3000G w okolicach 240 złotych.
Na chwilę obecną może wystarczyć grafika w tym procesorze. Nie umywa się oczywiście do współczesnych dedykowanych kart, ale grafika w procesorze powinna być wydajniejsza od HD4650.
Z ciekawości wszedłem na benchmarki i nawet najtańsza GT1030 jest prawie 5x szybsza.
Z zasilaczem 350W lepiej nie ryzykować karty wymagającej dodatkowego zasilania, obecnie najszybsza korzystająca tylko z zasilania PCI-Express to GT1650 (nie Super, Super już ma złącze, ale zasilacz też powinien uciągnąć). Jakieś 700 złotych. Ale to może zaczekać.
Nawet GT1030 z okolic 350 złotych będzie ponad 2x szybsza od karty w tym procesorze. Może w końcu NVidia pokaże następcę, bo 1030 ma już swoje lata.

Może trafi się jakiś używany Ryzen 5 lub nawet 7 pierwszej i drugiej generacji, zwłaszcza pierwszej ludzie już wymieniają.

W przypadku pamięci DDDR 4 nie ma sensu przepłacać za zbyt szybkie, bo Athlon i Ryzen 1 generacji wymagają 2666MHz, Ryzen 2 generacji 3000, trzeciej generacji 3200MHz. Może da się ustawić oczko wyżej, ale za wysoko może być niestabilne, dlatego w zupełności wystarczą moduły 3000 lub 3200MHz (są w tej samej cenie, bo to te same pamięci, maksymalnie 2400 jest częstotliwość zgodnie z normami i wyższe to wpis w tablicach XMP do własnoręcznej zmiany, może być na przykład zapisany w pamięciach profil 2400, 2666 i 3000, lub 2400, 3000 i 3200MHz).

Tytuł tematu: " Czy to git pomysł? "
Widać, że forum schodzi na psy, a niektórzy nowi userzy są niskiego lotu.

… rzekłbym nawet że wywodzą się z agrolotnictwa, bo zasuwają na wysokości lamperii …

Założysz jeszcze jeden temat o tym samym to dostaniesz blokadę na pisanie przynajmniej na dwa tygodnie. Nie dość, że robisz bałagan na forum to jeszcze każdy, kto się udzielał stracił tylko czas na odpisywanie Ci, bo zaczynasz temat od początku. Wszystkie poprzednie wątki zamykam by nikt nie tracił czasu na pisanie w nich.

@zbigg47 @Veers Ten wątek to nie miejsce na osobiste przemyślenia co się dzieje z poziomem forum czy forumowiczów. Od takiego “narzekania” macie już dawno wyznaczone wątki i tam się proszę udzielać.