Czy to dobry zestaw do ochorny?

System operacyjny: Windows XP Home + WinSPatcher XP (system licencjonowany, ale będę miał wszystkie poprawki przed podłączeniem do internetu)

Program antywirusowy: Avira Home Free

Firewall: Comodo Firewall Pro (firewall only - chyba, że defense jest przydatny)

Program antyspyware/adware: A Squared Free

Przeglądarka: Firefox 3.x + AdBlock Plus + Adblock Filterset.G Updater + Flashblock

Czy to wystarczy ?

Antywirus ok jeżeli ma być darmowy

Fierwall - ok

Antyspyware - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … y+1.6.0.30 - Spybot Search Destroy

Przeglądarka - Może być :slight_smile:

przeglądarka nie “może być” tylko super bo nie ma bezpieczniejszej na rynku :slight_smile:

Dlaczego spybot ? Ma mniejszą bazę i wolniej skanuje.

Polecam SpyBota sam używam od ponad roku i jest ok :slight_smile:

nikotixxo , wiesz czemu długo skanuje ?

Bo robi skan dokładnie, a nie tak jak inne programy, że skan trwa 5 min, i niby czysty system, a okazuje się, że nie. Dlatego Spybot jest według mnie najlepszy, sam się przekonałem.

Chlopie jak mozilla to najbardziej bezpieczna przegladarka ,to ja jestem einsteinem.Ma wiele niezalatanych dziur i non stop wynajduja nowe.Ja uzywam Opery jestem zadowolony

Niema przeglądarki bez błedów, ale trafienie na super spreparowaną stronę jest równe trafieniu 6 w totka, bo szybko jest łatana. Opera odpada bo ma za duzo funkcji, dodatków itp. Mi to nie potrzebne.

A ja sie wlasnie dowiedzialem, ze Firefox ma najmniej dziur (:

pietras, nie ma idealnej przeglądarki ;p

Opera ma tyle ile potrzeba. I jest to najbardziej intuicyjna przeglądareczką z możliwych. Dlatego warto się nią zainteresować

Każdy będzie promował to co ma. Więc taka dyskusja nie ma sensu.

ale prawda jest taka że opera jest bezpieczniejsza ; )

SpyBot vs A Squared Free - poczytałem trochę i wygląda na to, że A Squared ma większą bazę, szybszy i dokładniejszy skaner - ten w SpyBot jest lekko przestarzały.

antiferno , taaaaaa, taka sama bezpieczna jak antywirus AVAST. Zobacz ile Mozilla ma często aktualizacja - to coś o czymś świadczy.

nikotixxo , daj link/i zobaczymy te twoje testy…