Czy to jest dobry komputer?

Witam wszystkich.

Nie wiedziałem gdzie umieścić ten wątek, więc postanowiłem tutaj.

Pytanie jak w temacie, a dotyczy tegoż właśnie komputera:

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm … 49269.html

Pytam, bo

  • chyba nie napisali jaka w końcu pamięć w zestawie :/,

  • no i jeszcze procesor - nie wiem czy to jest 64 czy jeszcze 32

  • czy win 7 na niego wejdzie bez problemu, czy raczej na lepszy sprzęt by 3ba było Siódemkę?

Z góry dziękuję za odp :smiley:

Pamięć :arrow: 2x 1GB

AMD Turion™ X2 RM-76 :arrow: 64-bitowy procesor

Win7 wejdzie bez problemu, na słabszych PC-tach i laptopach chodzi :wink:

Komputer ok. Ja sam mam HP Compaq 610 na Intelu i nie narzekam bdb komp :slight_smile:

Windows 7 pójdzie, ale lepiej 32 bitowy na 2 gb RAM, chyba, że dokupisz :slight_smile:

Jak kosztuje 2000 zł to dobry.

ok, ale ja słyszałem, że win 7 zajmuje dużo miejsca na kompie.

Bo ja bym wolał 64 bitowy :confused: to i procesor chyba też potrzebny odpowiedni prawda? Bo tu ktoś pisał, że to 64 bitowy, więc już nie wiem :confused:

A ta pamięć, to rzeczywiście jest w zestawie 2x1gb? A nie lepiej by było jedną kostkę 2gb? a w ogóle to komp będzie używany do sporej pracy z grafiką i filmami, więc pamięć by się przydała tak ze 3gb - co Wy na to?

Dokup RAM-u. Procesor x64 , będzie działał na systemie x86 (czyli 32 bity). Windows 7 zajmuje, tyle samo, albo nawet mniej miejsca od Visty. Jeśli naprawdę potzrebny ci system x64 (64 bity), to dokup RAM-u. Ale w tym laptopie masz preinstalowany system Windows 7 32 bity, więc po co dopłacać 350zł?

Komp do sporej pracy z grafiką … jak sporej ? On ma grafikę zintegrowaną, więc na super detale nie licz.

Jak to ma być komputer do grafiki, to ja bym polecał już kupić stacjonarkę, za te 2000 zł kupisz już nawet bardzo przyzwoity komputer.

Tylko właśnie potrzebny jest mi notebook (laptop) :confused: bo będę go często zabierał do pracy :slight_smile:

Jeśli do grafiki to lepiej dodać na zakup laptopa kilka groszy i kupić coś z dedykowanym układem graficzym bo zintegrowany sobie rady nie da.

Dedykowany, czyli, że w przypadku korzystania sporo z grafiki mieć w kompie osobno kartę grafiki, a nie zintegrowaną na dysku?

A tak w ogóle, to jeśli system jest preinstalowany, to czy sprzedawca ma obowiązek dać mi numer seryjny windy? Pytam, bo gdybym chciał kiedyś robić formata, to na pewno by się przydało - tzn w przypadku formata, to już sama płyta chyba jest potrzebna, a oni płyty raczej nie dają, jak system jest preinstalowany :confused: Co w takiej sytuacji zrobić?

Mniej niż Vista.

Numer seryjny powinieneś mieć na naklejce naklejonej na komputerze. Jeśli jej nie ma, powinien zostać podany przez sprzedawcę. A zamiast płyty prawdopodobnie jest ukryta partycja na dysku - z niej się instaluje system w przypadku formatowania.

Tak, dokładnie o to mi chodziło.

U mnie system Windows 7 wraz z dodatkami firmy ASUS, których jest dość sporo zajmuje około 30 GB podczas gdy automatycznie stworzona na system operacyjny pratycja ma 74,5 GB.

jak narzekacie na rozmiary swoich vist i 7 to po prostu wyłączcie i włączcie przywracanie systemu, ja tak 30GB odzyskałem :wink:

Przywracanie się czasem przydaje! Lepiej czyścić CCleanerem wszystkie punkty oprócz ostatniego. Odzyskać miejsce można dzięki wyłączeniu hibernacji, jak jest nie potrzebna komuś.

ale po co ci punkty przywracania codziennie? wyłączysz, włączysz, zrobi się nowy i masz sporo gigabajtów wolne… ja przy viście zawsze wyłączałem… a z resztą na xp też nie mam i żyję (bez AV, bez żadnych ochron itd. )

Bo wyłączanie jest conajmniej nierozsądne. Zawsze przeca można sobie ograniczyć objętość kopii do przywracania systemu.

Jak jedziesz na wakacje gdzieś daleko i bagaże się nie mieszczą, to wyrzucasz koło zapasowe?

Konsolkę (znaczy “wiersz polecenia”) z uprawnieniami administratora i wklepać:

vssadmin resize shadowstorage /on=c: /for=c: /maxsize=2GB

I już dwóch gigabajtów nie przekroczy.

No ale ja do niczego nie zmuszam. Zawsze można się pobawić co parę dni CCCleanerem, lub wyłączyć przywracanie.