Czy to jest legalne?

:idea: Witam czy na stronie

www.mobile9.com

są gry java tematy itp. Czy to co ściągam z tej strony jest w pełny legalne bo kumple moii mówią że tak a inni że nie to wreście jak to jest? legalne czy nielegalne?

Tego czy legalne to nie da się ustalić.

Jeśli na stronie twierdzą że legalne, nie pozostaje nic innego jak uznać iż tak właśnie jest.

Jeśli jest nielegalne, ci co mają prawa autorskie pozwą twórców strony. Jak nie pozwą, znaczy że pozwalają na dystrybucję. To nie takie proste ustalić do kogo prawa autorskie należą. O ile w przypadku Windowsa i Photoshopa sprawa jest w miarę klarowna, to mamy tu do czynienia z wieloma drobnymi twórcami i tysiącami ich dzieł. Nie jest też jasne, czy twórca jest rzeczywiście twórcą. A jeśli jest twórcą, to nie wiadomo czy od kogoś nie skopiował pomysłu. Itd.

Ale to kwestia umów pomiędzy dystrybutorem a twórcą. Użytkownik nie powinien sobie zaprzątać tym głowy, bo zwariuje (a co jeśi muzyk splagiatuje czyjeś dzieło i puszczą w radiu - to czy można pozywać słuchaczy?).

I pomyśleć, że chcą odcinać od internetu pobierających “nielegalne” treści =P~

No dobra, ale jeżeli ściągnę te gry z ich strony i zrobie sobie instalke, że się te gry instalują na dysk i ktoś wrzuce je na fona i tą instalke umieszczam na mojej stronce to jest to legalne? :idea: