Czy to jest legalny system

tak jak w temacie mam wazne pytanie:

kupilem sobie uzywanego laptopa z niemiec model gericom, posiada nalepke z licencja i kluczem i nr seryjnym , ale niedostalem ani oryginalnej plyty z systemem Win ME ani innej dokumentacji do tego systemu i tu pojawia sie kwestia legalnosci - czy moge przeinstalowac system z innej plyty z win ME ale wpisac moj klucz ktory jest na nalepce i bedzie to system legalny (musze zrobic reinstalke bo system sie wiesza) i nadal to bedzie legalny system?

najlepiej jak zadzwonisz do biura obsługi Klienta Microsoftu i sie zapytasz :wink:

bo porownujac do nowych komputerow z win HE ktore maja zinstalowany system a niemaja oryginalnego nosnika (np acery) a w ksiazeczce pisze tylko ze licencja jest na tej nalepce ktora jest przyklejona na laptopie (tak ma brat na nowym laptopie) to wydaje mi sie ze tez powinien byc to legalny system bo mam te nalepke autentycznosci /legalnosci

Zrób tak jak radził pysiu ale moim zdaniem powinieneś spokojnie instalować :ok: :stuck_out_tongue:

:?

Pytanie jest konkretnego Użytkownika w konkretnej sprawie.

Nie każdy ma pirata, więc takie posty są bez sensu.

Kosz.

Nie nośnik, z którego instalujesz świadczy o legalności systemu tylko klucz który wpiszesz. Możesz z jednej płyty instalacyjnej zainstalować systemy np. na trzech różnych kompach i do każdego wpisać legalny klucz(oczywiście każdy inny) i masz trzy legalne systemy. Mało tego nie ma możliwości stwierdzić, z której płyty/płyt były instalowane. Taki przykład przy założeniu, że zakupiłeś trzy legalne systemy operacyjne. A dwie płyty leżą w szafie jako kopia zapasowa lub wyrzucasz je do kosza(twoja własność twoja sprawa).