Czy to jest martwy piksel?

Witam

Niedawno postanowiłem zmienić stary szklany monitor na LCD. Wybór padł na Samsunga SyncMaster743BM. Wczoraj zauważyłem na dole ekranu białą jakby świecącą kropkę. Szczególnie widać ją na jasnym tle. Na ciemniejszych kolorach przebija się niewyraźnie tak jakby była pod spodem umieszczona głębiej w ekranie. Nie wiem co to jest, ale mnie to trochę rozprasza. W końcu to nowy monitor i trochę szkoda by już coś się działo. Co to jest i czy da się z tym coś zrobić?

Pozdrawiam

Wojtek

“Pstryknij” lekko w to miejsce, może zniknie.

Jeżeli w gwarancji masz możliwość wymiany monitora to zrób to jak najszybciej. Nie wiem czy samsung oferuje taką gwarancję. LG na pewno tak. To co u ciebie wystąpiło to “martwy” subpiksel (świeci ale tylko na biało). Często po wystąpieniu jednego pojawiają się szybko następne. Najlepiej skontaktuj się z serwisem producenta.

http://www.samsung.com/pl/support/norma.pdf

Na moim monitorze LG martwy czerwony subpiksel pojawił się miesiąc po zakupie.Po jakimś czasie sam zniknął,potem pojawiał się i znikał jeszcze 2-3 razy,a w końcu zniknął całkowicie :smiley: .

Ja mam monitor Asusa naprawdę polecam już dwa lata chodzi bez żadnych martwych pikseli. A co do tematu oddaj go na gwarancje.

moj monitor Acer AL1916W od zakupu posiada jednego pikselka (tak mi sie wydaje) i 3 lata narazie bez kolejnych kompanów, co do pukania probowalem, w serwisie mi powiedzieli ze przez pukanie moze wywalic wiecej badow