Czy to jest normalna temperatura laptopa?

Mój laptop bardzo szybko się nagrzewa. Jest cały gorący łącznie z klawiaturą i obudową. Klawiatury aż przez chwile nie da siędotykać. Szczególnie wtedy gdy gram w GTA V. Mam go już 2 lata i nigdy nie było takich problemów. Czy to jest normalne? I czy wyczyszczenie kurzu wystarczy. Kiedy nie gram to jest lekko ciepły. Czy to może mu zaszkodzic? 2020%2016_16_59|690x364

Musisz zmierzyć temperatury i sprawdzić jaka jest ich wartość. Bez tego ciężko coś wnioskować. Jednak jeżeli klawiatura jest tak nagrzana, że nie da się jej dotykać to znaczy, że temperatura prawdopodobnie jest bliska 100 stopni. To raczej nie jest normalne bo to graniczna temperatura dla tego procesora. Sprawdź temperatury. Potem czyszczenie laptopa, wymiana pasty. Piszesz że masz już go 2 lata. Wymieniałeś pastę przez ten czas lub go czyściłeś w środku?

Nic z nim nie robiłem. Da się ją dotykać ale czasem troszkę parzy. I jaką aplikację polecasz do sprawdzenia temperatury?

Dowolną, HWinfo powiniend ac radę.
Drugie pytanie NIE grasz na łóźku, NIE połozyłeś na stole na płasko?

Zawsze miałem normalnie na stole, ale teraz przy ekranie na podstawie dałem podwyższenie i jest wentylacja dobra, ale dalej nic.

… ale zawsze, tzn. 2 miesiace temu, nie miałes +30 za oknem.
Ile masz obecnie w HWinfo?

Przez 2 lata.

Takie są wartości są kiedy nie gram.

No to pasta termoprzewodząca do wymiany, układ chłodzenia do wyczyszczenia

Ano, pewnie zapchany na maxa i pastę lepiej kupić lepszą , bo silikonowa do laptopa to kaplica. :wink:

Laptop się grzeje, posiada za wysokie temperatury, lecz można się tego spodziewać jeżeli przez 2 lata nie był czyszczony oraz nie była wymieniana pasta.