Czy to jest problem?

Witam,
nie wiem jak do końca zidentyfikować ten komunikat, który pojawia się czasami przy stracie systemu. Czy jest to jakiś błąd? Jest on trochę uciążliwy, nie wybierałem jeszcze opcji F1 ponieważ jest napisane o odpaleniu ustawień (?), więc wybierałem tylko opcję F2, która kończyła się wyłączeniem komputera i musem ponownego wciśnięcia guzika startu prze zemnie.
Czy może jest to kwestia, że kupiłem adapter bluetooth?
Bardzo dziękuje za pomoc

Wymień baterię na płycie głównej CR2032 bodajże.

Jestem kompletnym laikiem, po prostu wymienić baterię tak jak np. w zegarze? Poszukam tej baterii w internecie, żeby zamówić. Jeżeli chodzi o płytę główną to posiadam MSI B85-G43. W jakim miejscu, mogę znaleźć ową baterie na płycie głównej? Oraz czy jest to w pełni bezpieczny zabieg?

To jest bateria


Otwórz skrzynkę i sprawdź, czy podałem ci dobry model, bo pisałem z pamięci (wyciągnij tę bateryjkę i przeczytaj jej oznaczenie, nie musisz jej wkładać z powrotem, bo rozładowana pełni funkcję dekoracyjną tylko :smiley: )
Tak, jest to bezpieczny zabieg o ile będziesz to robił na odłączonym od prądu komputerze :smiley:
Teraz płyta działa tak jakby baterii nie było wcale bo się rozładowała i nie podtrzymuje ustawień BIOS dlatego cię męczy pytaniami o jego konfigurację po odłączeniu komputera od prądu.

2 polubienia

Bardzo dziękuję za pomoc ! :smiley: :smiley: :smiley:

Jeśli dobrze kojarzę to system się zorientował o zmianie w układzie RAM i dlatego woła.

Tak mogłoby być faktycznie gdyby dołożył pamięć, ale chyba jednorazowo, a nie co chwilę? :thinking:

Był jakiś temat niedawno, że po dołożeniu pamięci co odpalenie kompa było to samo, więc nwm.

1 polubienie