Czy to koniec dysku?(CrystalDiskInfo: 200 sektorów oczekujących na remapowanie)

Cześć. Cristal Disk Info pokazuje, że : http://www.iv.pl/images/77780376953818872526.jpg . Czy to koniec dysku i nawet mhdd nie pomoże? Jeśli tak to gdzie mogę tanio kupić taki sam dysk? Allegro czy może jednak sklep typu eurortvagd?

Jeżeli to świeża instalacja systemu i nie stracisz danych, wyzeruj dysk za pomocą MHDD.

Tak to świeża instalacja systemu nic nie mam na tym dysku. Myślisz, że wyzerowanie dysku pomoże?

Nie widać kolumny- wartość Raw-pokaż całe okno z programu

Wartość 200 to co widać na screenie jest atrybutem parametru. Potrzebny jest podgląd całego okna z wartością raw. Tak jak poprzednik zasugerował. Wtedy będzie można coś doradzić więcej.

Proszę: http://iv.pl/images/78584167234067123311.jpg

Smart wykazuje że bady są prawdopodobnie fizyczne w liczbie 5 . Na takie bady zerowanie może nie naprawić ich i zostaje remap. Skan w MHDD oprócz potwierdzenia tych badów. Może wykaże wolne sektory i wtedy zerowanie będzie wskazanie. I sprawdzenie jak się stan poprawił. I następnie remap.  Przed zerowaniem zrobić kopię danych na inny nośnik fizyczny. Smart jeszcze wykazuje błędy komunikacji parametr C7 w liczbie dziesiętnej 924. To można przed operacjami profilaktycznie wymienić kabelek sygnałowy dysk - płyta główna.

Skanowanie w MHDD jest bardzo czasochłonne, więc jeżeli dysk jest “czysty” i nie ma żadnych istotnych danych, najlepiej by wyzerował go na samym początku - a dopiero potem przeskanował go od razu z funkcją “remap”.

Okej dzięki za info. A może powiecie mi jeszcze dlaczego mhdd nie startuje mi z płyty? Nagrałem chyba 5 płytek i dalej to samo pokazje się tylko biała kreska i nic się nie dzieje po czym startuje windows xp. Bootowanie ustawiłem na początku cd rom. Z płytki, pendrive w ogóle nie widzi to stary komputer płyta głowna to fujitsu siemens d1567. Nie pomaga również F12 dzięki któremu mogę wybrać opcję bootowania np z cd romu. Czy jak bym nagrał na dyskietkę to by rozwiązało problem?

A sprawdż te płytki na innym kompie.

 

Na starych kompach zero problemu ze startem MHDD - kontroler dysku w biosie ustawiony w tryb IDE.

 

Sprawdź sobie, bo może masz ustawiony Raid lub coś innego w biosie? przy kontrolerze dysku?

 

Edit:

 

 

Nieraz taki efekt daje karta grafiki Nvida? i czasami trzeba było zamienić kartę grafiki, aby zainstalować XP, możliwe, że i problem może mieć start MHDD?

Czy skanowanie MHDD jest czasochłonne?. Mi dysk 500 GB czy 1TB skanował około godziny. Oczywiście prędkość zależy od sprzętu. Chodzi mi o to żeby się upewnić czy są wolne sektory i jest potrzeba zerowania. Jak smart wykazuje błędy komunikacji. To nie palił bym się do zerowania bez upewnienia się takiej potrzeby. Tylko jak na razie jest problem z uruchomieniem w ogóle MHDD. Jak masz dyskietkę to można spróbować. MHDD ma raczej wersję na dyskietkę. Jakiego interfejsu masz dysk i napęd. Ważne nie uruchamia się MHDD uruchomione z napędu i dysk podłączone na jednej taśmie. Jeśli są interfejsu IDE. Czy inne płyty Ci się botują z innymi programami; systemy , czy z czasopism. Do remapu czy zerowania nie musi być MHDD. WD ma swój program firmowy do zerowania czy naprawy uszkodzonych sektorów. Na hirens boot cd jest ten proram z Mini XP oraz wiele innych programów diagnostycznych i naprawczych. Tylko MHDD jako z dos po skanie wykazuje stan sektorów nie zafałszowane. W przeciwieństwie do skanu z pod systemu.

Ustawiem w biosie compatible ide. Uruchomiłem w końcu mhdd z płytki ale nie wykrywa mi dysku. Klikam shitf+f3 i w polu gdzie powinien być dysk nie wykrywa mi go. Co jeszcze mogę ustawić/zmienić by mhdd poprawnie wykrył mi dysk?

Jak masz dysk sata. To pod które sata jest podpięty na płycie głównej; 0 , 1. Chodzi o to żeby dysk był podpięty pod pierwsze gniazda. Jak sam MHDD się uruchamia to te złącza pierwsze zostaje jak nie wykrywa. Więcej pomysłów nie mam. Możesz mieć tak że nie wykrywa dysku. To zostaje użyć innych programów choćby z hirens boot cd.

To mogą być błedy logiczne - “możliwe do naprawienia”

z fizycznymi - to już gorzej

Ja miałem więcej… Zerowanie pomoże na pewno… w moim przypadku Partycja “odzyskała sprawność i została odświeżona”.

i ZERO błednych sektorów.

 

MHDD - dla większości ludzi bywa skomplikowany…

Może…

Wykorzystaj łatwiejsze oprogramowanie do zerowania (np. zawarte w jakimś oprogramowaniu do partycjonowania)

Okej a może MHDD nie widzi dysku bo mam właśnie źle ustawione w biosie? Tutaj daje screena z biosu : http://iv.pl/images/76412094207490000697.jpg . Czy jest okej czy powinienem coś zmienić? Jesli potrzebujecie więcej fotek z innych zakładek to je zrobię.

Witam,

 

W załączonym przez Ciebie screenie przestaw wartośc w S-ATA Mode z Compatible  na Native Mhdd powinien wykryć dysk

 

Najpierw przeprowadź zerowanie potem remapowanie 

 

Poradnik do obsługi mhdd

 

http://www.pcsh.pl/poradnikremapowanie-i-zerowanie-dysku-za-pomoca-programu-mhdd-elektroda774/

Nie wiem po co właściwie remapaować?

Wystarczyło tylko wyzerować… aby niestabilne sektory zniknęły…Znów była by wartość: 0

Remapowanie - “zmniejsza pojemność dysku” oraz po wyczerpaniu puli zapasowych sektorów dalsze remapowanie nie jest możliwe… i nie tylko…

 

Mini Tool Partition Home Edition

xcscs5.png