Czy to legalne? Windows

Szkoły korzystają z licencji edukacyjnych a nie komercyjnych. Przynajmniej powinny :slight_smile:

Znasz ceny? :smiley:

1 polubienie

Np Creative Cloud, roczna licencja edu na 10 urządzeń to coś ok 3000 eur. Czyli jakieś 40% rabatu od ceny normalnej.

Ale czy kupują same licencje czy licencje z nośnikiem? Czy jeden nosnik powiedzmy i 10 licencji?

Nośnik?

W sklepie jak kupujesz Windows czy to OEM czy BOX oprócz licencji dostajesz nośnik. Do tej pory była to płyta DVD lub dwie w BOX bo były wersje x86 i x64. Od Win 10 jest wersja z DVD lub pendrive-em. Chyba nigdy nie kupowałes w sklepie komputerowym Windowsa.

To są licencje elektroniczne, nie ma mowy o nośniku - ten organizujesz we własnym zakresie.

Ja pisałem o Adobe Creative Cloud.

Zmieniłem temat wątku, żeby było jasniej.

Co zupełnie nie zmienia tego, że to co napisałem dotyczy Adobe Creative Cloud :wink:

To ja sformułuje inaczej pytanie.

Czy mozna kupić samą licencję z kluczem na Windows 10 bez nośników skoro ISO Windows 10 mozna ściągnąć ze stron i serwerów Microsoftu?

To nie pojmuję tego jak OEM z nosnikiem w sklepie 450-600 zł, a sama licencja na stronie microsoftu prawie dwa razy tyle. Sensu zero.

Nope.

Jak kupujesz licencję BOX to masz DWIE wersje OS : 32 ORAZ 64 na jednym kluczyku, nieprzypisanym do SPRZĘTU. Na stronach M$ kupisz RETAIL BOX ESD do podbrania albo na USB

OEM jest tani bo przypisany do sprzętu i tylko w jednej wersji bitowej :stuck_out_tongue: W uproszczeniu.

Ale mozesz OEM kupić mając już sprzet. Nie musisz kupowac płyty głównej przykładowo kupując OEM.

Skoro do pobrania to czemu i tak jest drożej prawie dwukrotnie?

Czytaj ze zrozumieniem. Za ponad tysiąc złotych masz dostęp do wersji 32 i 64 bitowej z jednego klucza. Oczywiście w jednym momencie możesz używać tylko jednej wersji i system nie jest przypisany do sprzętu. To wszystko.

Licencja OEM na to nie zezwala, ale… MS tego nie egzekwuje.

Proste dlaczego. $$$$$$$$$$$