Czy to legalne?

Podobno na wrzucie znajdziesz każdą nowość jesli chodzi o piosenki, obecnie najwiekszym zainteresowaniem cieszą sie wyszukiwarki mp3 sprawdzałem i to nawet prawda, niepotrzebne też są już chyba programy do ściągania piosenek bo istnieja strony ktore umożliwiają ściąganie piosenek ze wrzuty przykład: http://www.hitynaczasie.net czyli to jest jedna z wyszukiwarek mp3

CZy to tak samo nie legalne jak ściąganie piosenek programami kazaa, emule, dc+ i.t.p.?

To jest BARDZIEJ legalne niż pobieranie z p2p ponieważ pobierają nie udostępniasz jak to mam miejsce w p2p, a udostępnianie nielegalnych (zabezpieczonych prawem autorskim) plików jest nielegalne.

Z tego co mi wiadomo, pobieranie na własny użytek jest dozwolone.

Nielegalne jest rozpowszechnianie.

Pobierając ze strony internetowej, nie udostępniasz (w przypadku np. torrentów, jest inaczej), a jedynie pobierasz.

Wg. Prawa polskiego jest to legalne ALE możesz tego używać przez tylko JEDNĄ DOBĘ !!

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pozdrowienia od kubanius

to wychodzi chyba na to że to jest takie pół na pół :E trochę tak trochę nie

Pobieranie plików z inernetu jest legalne gdy posiadasz ich oryginał a one będą służyć jako kopia zapasowa do użytku własnego . Polskie prawo jest bezsensu. :?

Ależ głupoty gadacie :/. Nie ma czegoś takiego jak legalność do 24 godzin ](*,) , to są warezowe bajeczki. Utwory muzyczne można ściągać legalnie , warunkiem jest tylko brak rozpowszechniania tego utworu. Czyli można ściągać pliki muzyczne ze stron ( brak rozpowszechniania utworów w czasie pobierania) natomiast z emule, torrentów, dc++ i znacznej większości protokołów opierających się na równoczesnym wysyłaniu przy pobieraniu jest już nielegalne. Nauczcie się korzystać z wyszukiwarki ludzie, ten temat był już tyle razy wałkowany, że właściwie powinien być podklejony. Na stronie dobreprogramy.pl jest gdzieś w wypowiedź prawnika na ten temat, więc osoby mające wątpliwość mogą doczytać na ten temat.

Skąd to wiesz ??

Weźmy to na logikę wykonawca wydaje płytę - po co ? Żeby zarobić. Więc jeśli ja sobie ściągnę z wrzuty piosenkę to za nią nie zapłacę więc on jest stratny, a nikt nie lubi być stratny.

ziemia93 , piszesz, żeby wziąć na logikę, a sam logicznie nie myślisz. Jaką masz gwarancję, że jeśli ktoś nie ściągnie z internetu albumu, to poleci do sklepu by takowy kupić? No bo jeśli takiej gwarancji nie ma, to jak można mówić o jakiejkolwiek stracie?

Art.6 tej samej ustawy tłumaczy:

Czyli jednak tak różowo nie jest.

Tu się zgodzę, ale miałem na myśli ściągnięcie utworu którego nie zakupił i nie miał zamiaru.

Hm, tylko ciekawe, że stronka nie działa.

Czyżby:

?

Dokładnie, w polskim prawie nie istnieje kategoria 24 godzin jesli chodzi o przechowywanie sciagnietych plikow na komputerze. Wolę więc nie ryzykować ściąganiem, bo teraz każdego łatwo można namierzyć. Poza tym ze sciagnietymi plikami mozna sciagnac wirusy, a szkoda infekowac kompa.