Czy to legalne?

Mam orginalną płyte tatu - więc mam prawo ściągnąć piosenke w mp3 :slight_smile: A czy remix też jest legalny?

chodzi ci sciagnac piosenke z internetu? to musisz usunac po 24h… albo po prostu skopiuj z plyty i zamien na mp3 :slight_smile: . a co do remixa to nie wiem ;p

A kto Ci tak namieszał ??

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=52285

raczej tak. Ale to tylko wdg. mnie.

Inna sprawa że jakby się do tego bardziej przyczepić to remixy same w sobie są nielegalne ;]

Jak to są nie legalne??

Remixy przeciesz wychodzą na normalnych Vinylach-singlach i nikt o to nie burzy,szczególnie osoby zainteresowane,czyli twórcy.

Niech przykąłdem będzie Remix najnowszej piosenki Madonny- Hung Up ( Banana Inc. Remix),zapewnie za 2-4 tygodnie będzie w klubach grana o ile się przyjmie.

Krzysiek21 owszem twórcy nie buczą, nikt się czepia.

Ale patrząc na komercyjne remixy to jawne złamanie praw autorskich.

Moznaby na to spojrzeć tak jak na gre oraz cracka do niej.

Ale to tylko moja opinia i nie przejmujcie sie nią==> ja zawsze mam inny punkt widzenia. :smiley:

UPDATE: drobny bład, miałem na myśli komercyjne remixy==> w domu niech kazdy sobie robi z muzą co chce ;]

A skąd masz pewność czy nie uzyskali pozwolenia od twórcy utworu ??

Już jeden pan raper PEJA przejechał się na kawałku “Głucha noc”

Hehe,domowe remixy to sie nadaja tylko do domu a nie aby grać w klubach,no chyba ze ktoś jest bardzo utalentowny i chce sie pokazać,miałem tutaj profesjonalne na mysli czyli ---->> komercję. :slight_smile: ( oczywscie jak jest legalne,bez łamania praw)

fiesta napisał:

Codziennie mam okazję odwiedzać strony muzyczne ,z muzyką trance,Dance itd.

I jestem pewnien na 99.9% iż mają ponieważ twórcy tych że remixów jak wymienione przeze mnie Banana Inc,czy chodziasz by Rocco,Pulsedriver itd. są za poważni,zbyt znani i mają markę wyrobioną aby remixować utowry orginalne bez zgody autora orginału.

Sami przeciesz sprzedaja komercję,tyle że zremikoswaną,ulepszona,nadającą sie do gry w klubach.

I co najważniejsze To by nie przeszło bez echa na scenie muzycznej.

A PEJA?? kto to jest?? :lol: znany głównie w kraju i moze przez jakiś ułamek procenta ludzi na świecie.