Czy to może być problem z kartą graficzną?

Witam wszystkich, mam problem z którym sie jeszcze nie spotkałem.dziś kupiłem monitor Samsung 206bw , podłączyłem go do peceta na zwykłym kablu pc i za pierwszym razem chodził bez problemu , po czym przełączyłem go na łącze hdmi i coś sie stało , ale co ?? ekran ładowania biosu sie pojawia ,logowanie Windows tez, a zaraz potem czarny ekran jakby karta graficzna nie chodziła. Jest to nowy komp KARTA geforce 8800 asusa ma zaledwie 2 miesiące.restartowałem go parę razy i nic , czy to może tez być wina Windows. proszę o pomoc.Pozdrawiam artek

Może masz ustawione zbyt wysokie parametry pracy monitora w systemie (np. częstotliwość 75 lub 85 Hz, a nie 60 jak wymaga DVI) lub grafika go nie wykrywa? Podepnij go na kablu analogowym, sprawdź ustawienia - jeśli trzeba pozmniejszaj. Jak trzeba to zainstaluj jeszcze raz sterowniki od grafiki i monitora. Powinno pomóc. Jak nie, to sprawdź ustawienia w samym monitorze, np. wybór źródła sygnału.

czy jest możliwe żebym uszkodził kartę graficzną, bo zmianę kabla robiłem na włączonym komputerze, teraz nawet na kablu pc nie widzę nic poza ekranem logowania do systemu a dalej jakby komputer nie chodził i monitor przechodzi w stan czuwania

To na biegu idź z grafiką i gwarancją do sklepu/serwisu, bo padła i nie przyznawaj się co zrobiłeś, po prostu przy włączaniu rano przestała działać.

Zasada nr 1: nie odłączać /podłączać urządzeń na pracującym kompie.

Bezpieczie można tylko usb, firewire, kable audio i s-video.

Kabel/złącze pewnie padło.

Jaki masz zasilacz, firma i moc?

sprawdź czy karta się uruchamia w trybie VGA, prawdopodobnie uszkodzony moduł RAMDAC albo cały GPU na karcie graficznej.

witam wlasnie uruchomiles w trybie vga ,dziala tylko na rozdzielczosci 640x480 , wyzsze nie dzialaja, czy jest szansa uratowac karte czy jest tylko do wymiany

trudno powiedzieć wygląda na to że zdechł GPU, musiałbyś uruchomić tą kartę na bootującym się linuxie w trybie SVGA. lub przeinstalować system ms. obawiam się jednak, że nic nie da się zrobić poza serwisem. (należy się cieszyć, że w ogóle jest gwarancja).

czy może to być wina Windows??

raczej nie ale trzeba sprawdzić na wszelki wypadek.

no to zabieram sie do pracy , dzieki serdeczne za pomoc , o wynikach napisze pozniej

Złączono Posta : 10.10.2007 (Sro) 21:57

witam ponownie, po zainstalowaniu nowego systemu , Windows odpalił , ustawiłem rozdzialke na 1600x 1200 i narazie chodzi , jak mogę przetestować czy z karta jest ok , jakimi programami i jak mogę sprawdzić czy są jakieś usterki i czym mogę to wykonać ,narazie chodzi , postawienie systemu pomogło ale czy rozwiązało cały problem