Czy to możliwe na naszym systemie?

sannindan

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

sannindan niezłu FUD, tylko że tu mało kto się na niego da nabrać.

uau…za ile będzie załatana? 1 - 2 dni? Ile osób używa 64 bit systemów? Ile osób pracuje na koncie administratora 100% czasu?

Bo tak jest :slight_smile:

A co do tych stron (zabezpieczenia serwerów) to juz jest problem ich kiepskich administratorów, luk w php, itp. I na takie strony włamują się profesjonalni hackerzy. Zeby ktoś się włamał CI na ktwój komputer domowy z linuksem i wyrządził szkode to czeka go dość trudne zadanie.

Poza tym ci kiepsy administratorzy mogli nie aktualizować systemu, przekonani ze debian to jest jakaś skała nie do przebicia. Jak masz aktualny system na serwerze plus kilka banalnych zabezpieczeń to nic ci sie nie stanie, a co dopiero mówić o desktopie.

Ten news przypomina mi zatrważającą wiadomośc o pierwszym groznym wirusie na linuks który robił straszną szkodę w postaci wyświetlania pornograficznego obrazka w open office (czy to szkoda to pojęcie dyskusyjne hehe :P)

Tu też ciekawa wypowiedz z tego portalu:

Co do wersji 2.4.35.3 - ciągle jest najnowszym jądrem z linii 2.4.x

W linii 2.6.x już mamy 2.6.22.9 - więc już od dawna jest załatana. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś używa najnowszych jąder (ja tak)