Czy to normalne dla N70?

(Seba52a) #1

Witam

Chciałbym was się spytać o granie na N70. Czy to normalne dla tego modelu, że od czasu do czas gra przywiesza sie na ok. 1-2s ?? Bo ja tak mam z niektórymi grami np. Burnout, że gdy zrobi sie wybuch to sie czasami przytnie, a na Noki 6151 takiego problemu nie miałem.

Lecz gdy gram w gry przeznaczone dla Symbiana (bp Brother in Arms 3D) tego problemu nie ma.

(Sebos99) #2

Cały symbian w tym modelu. Zaaktualizuj oprogramowanie do najnowszego. W serwisie nokii na gwarancji zrobią to za darmo. Powinno pomóc :slight_smile:

(Seba52a) #3

A jak mogę sprawdzić jaką mam wersje Symbiana i gdzie mogę sprawdzić czy jest ona najnowsza dostępna wersja na ten model telefonu??

(system) #4

Sprawdzenie wersji oprogramowania : *#0000#

Aktualizacja oprogramowania w tym telefonie możliwa jest też w domowym zaciszu.

Skorzystaj z pakietu Nokia PC Suite i Software Updater.

Co do przycinania się gry - sprawdź czy czasem nie masz uruchomionych innych aplikacji (przytrzymaj dłuźej przycisk który mają tylko telefony z Symbianem) [jest po lewej stronie na brzegu klawiatury]

Pzdr.

(Seba52a) #5

Gdy wpisałem *#0000# to wyskoczyło mi:

V 5.0638.3.0.1

18-09-06

RM-84

Po dacie patrząc chyba stara wersja

A czy taka aktualizacja przez Nokia PC Suite jest bezpieczna ??

Ma ktoś może jakiś poradnik lub instrukcje jak się dokładnie to robi ?

PS. Znalazłem taką strone http://europe.nokia.com/appmanager/Unit ... ndowState=

I gdy wpisałem ten mój kod z pod baterii wyskoczyło:

Version:

5.0705.3.0.1 Get it

(system) #6

Program Software Updater poprowadzi Cię za rączkę.

Najważniejsze to pamiętać o odpowiedniej ilości prądu w baterii (tel nie może się wyłączyć podczas wgrywania oprogramowania), no i uważać na to co elektrownia robi - żeby nie wyłączyła Ci prądu w najlepszym momencie. :wink:

Robi się to tak - podłączasz kablem telefon do kompa - uruchamiasz nokia PC Suite - klikasz na Aktualizacja Oprogramowania (albo jakoś mocno podobnie). I czytasz uważnie komunikaty. Aplikacja sama poinformuje Cię czy jest nowsza wersja softu.

(Seba52a) #7

A gdy w przypadku by coś się stało i aktualizacja by się nie udała to co musiałbym zrobić by naprawić to ??

PS. DO czego służy funkcja "Kopia Zapasowa" w Nokia PC Suite ??

(system) #8

Dawno, dawno temu - jak jeszcze SU nie było tak powszechnie dostępne, pytałem o to drogą mailową serwis nokia. Odpowiedzieli że tak uwalony telefon naprawią w ramach gwarancji - ale nie wiem czy się Ich stanowisko w tej sprawie nie zmieniło... Możesz napisać @

KZ służy jak sama nazwa wskazuje do tworzenia kopii danych z telefonu. Całego, bądź tylko z pamięci wewnętrzej, bądź wybranych elementów.

(Seba52a) #9

Czy ten Update skasuje mi wszystkie dane jakie ma mam na telefonie?? Bo gdy włączyłem Nokia Software Updater to wyskoczyło, że mam zrobić kopie zapasową plików i kontaktów.

(system) #10

sebatan - dobrze, że czytasz komunikaty :wink: - a nie kładziesz czoło na enter i leeeeci. :smiley:

Powiem tak - dobrze Ci sugeruje SU. 8)

(Seba52a) #11

SU - Czyli co ?? :?

(system) #12

SU - Software Updater

(Bigkoras) #13

Na razie nie zmieniaj oprogramowania. Zrób to dopiero po zmianie PC. Tu masz szczegóły:

http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?t=2480&start=0

(Seba52a) #14

Jaki ja mam wybrać Produc Code ?? Telefon był z Orange PL ale jest już zdjęty simlock i używam Play.

PS. Co mi daje to że zmienię PC ??

(Bigkoras) #15

WSZYSTKO jest TAM napisane!

wpisz te PC: 0524090 - to jest czysty najnowszy soft bez orange menu.

Możliwość wgrania najnowszego czystego softa.

Wszystko TAM PISZE!

(Seba52a) #16

Czysty soft - Co masz na myśli ??

I dlaczego według ciebie powinienem wybrać ten kod ?? Czym się sugerowałeś??

(Bigkoras) #17

Bez żadnych śmieci operatora typu orange menu itp. Oryginalny soft od Nokii.

Bo to jest PC do tego softa co napisałem wyżej.

Czytanie nie boli!

(Seba52a) #18

Ja mam już wgranego Softa beż tych śmieci, ale telefon był z Orange (na klapce od aparatu jest ten znaczek Orange N70).

I tak dla pewności spytam. Czy zmiana PC jest bezpieczna ??

(Bigkoras) #19

Będziesz miał nowszego: 5.0705.3.0.1

TAK

(Seba52a) #20

A gdyby nie zmienił tego PC to czy wgrałyby mi się te śmieci z Orange jak już teraz ich nie mam ??

Czy jak po wszystkim zmienię ten nie org PC na mój org PC to czy te "kochane" Orange menu uaktywni się??

I ostatnie pytanie(też dla pewności).

Czy istnieje taka możliwość, że po zrobieniu Update simlock uaktywni się ??