Czy to normalne temperatury?

Witam.

 

Mam i5 2500k na płycie głównej ASUS p8p67, procesor podkręcony do 4,5 ghz, temperatura w spoczynku to 45 stopni, jak testowałem programem OCCT temperatura dochodziła do 86 C i testy zostały przerwane. Pytanie czy to normalne temperatury? w grach tego nie odczuwam wszystko chodzi płynnie. Chłodzenie to Fortis 3 pasta: pactum pt-2

Bez tytułu.png

86 stopni to zdecydowanie za dużo. Można wystawić na taką temperaturę CPU, ale na krótki czas, bo przy dłuższym użytkowaniu w takiej temp. następuje degradacja procesora i skracasz jego żywotność.

T-case dla tego procka to 72C.

Do 70C stopni to optymalna temperatura przy podkręconym CPU. Nie powinna jednak przekraczać 80C.

Co w tej sytuacji powinienem zrobić? Obniżyć napięcie czy coś innego >

Obniż napięcie vcore.

Domyślne jest 1.200V, a ty masz ustawione 1.344V (za duże).

Myślę, że 1.290V będzie optymalne.

Sprawdź po tym temperatury pod obciążeniem. Jeżeli będą powyżej T-Case to obniż jeszcze napięcie.

Tak uczynię i napisze o efektach ;>

Ustawiłem napięcie 1.290 V i bluescreen mi się pojawia :frowning:

Próbuj pomiędzy 1.200V, a 1.300V.

Zmieniłeś na pewno odpowiednią wartość ?

CPU Manual Voltage: 1.290 podeślę SS 

 

DSC_0070.JPG

podnoś o najniższą wartość napięcie i testuj po 15min czy jest stabilny jak jest nie ma bluescreena lub resetu kompa to daj dłuższy 1,5h powinno starczyć, można też na całą noc ale te temperatury trochę straszą, jak dalej będą wysokie to obniż taktowanie na 4.4Ghz (w grach może w polocie do 1 FPS mniej) i leć z napięciem w dół (u mnie z FX 6300 musiałem tak podnieść napięcie na 4.6Ghz, że procesor miał 74*C i ratował się throttlingiem a przy 4.4 praktycznie żadnej różnicy w wydajności, a napięcie tylko lekko podniesione z stockowego i 52*C pod obciążeniem )

Jak zejdę niżej niż 1.290V to mi bluescreen wywala nie ważne czy mam ustawione 4.3-4.5 GHz 

jak wywala bluescreen to zostaw 1.290V i obniżaj taktowanie tylko