Czy to ogłoszenie wygląda na podejrzane?

http://tablica.pl/oferta/naprawiam-za-d … Dv8AR.html

Właśnie niedawno szukałam ogłoszeń że ktoś za darmo naprawia sprzęt komputerowy i właśnie natknęłam się na to ogłoszenie.

Gościu naprawia za darmo sprzęty komputerowe i planuje mu wysłać tableta do naprawy. Czy to jest podejrzane ogłoszenie

czy rzeczywiście ta osoba naprawia za darmo w ramach hooby, hobbystycznie?

W dzisiejszych czasach to nawet po buzi za darmo nie dostaniesz :wink: Ja bym sobie odpuścił… Nie lubię jak ktoś obcy szpera po moim dysku [-X

to, że hobbystycznie ktoś naprawia komputery nie jest raczej niczym nowym, można znaleźć wiele takich osób. Pytanie tylko jaki jest zakres jego umiejętności. Jeden zna się na “lutownicy” drugi na naprawie windowsa.

byłeś kiedyś w serwisie komputerowym? oddawałeś sprzęt na gwarancji?

Odpukać nigdy nie musiałem… A jak kiedyś będę musiał (oby nie), to zrobię tak, aby nikt nie miał takiej pokusy.

Naprawdę, jesteś w stanie wskazać osobę która naprawi komputer zupełnie za darmo obcemu człowiekowi?

No właśnie, ja myśle że bardzo mało jest takich osób :roll: a zwłaszcza że ja teraz nie mam kasy na naprawę :evil:

Ja nawet znajomym za darmo nie naprawiam tylko za przysłowiowe “Piwo” :smiley: . Jakoś nie widzi mi się marnować swojego czasu zupełnie za darmo . Jeśli coś umiesz i robisz to dobrze wykorzystaj to

A szukałaś pomocy na forum w sprawie tabletu? Może lepiej szukać pomocy na internecie, zamiast wysyłać obcemu facetowi sprzęt? Jakoś nie sądzę, aby koleś mógłby zrobić coś więcej dotykając sprzęt niż my instruując Ciebie.

Szukałam pomocy na różnych forach m.in

Elektroda, Tabletowo, Android i Tutaj…

I nikt mi pomóc nie potrafił…

Po co się produkować jak i tak nikt mi nie pomoże :roll:

Skąd wiesz że on sobie da rady? Jeśli w necie nikt nie zna rozwiązania twojego problemu, to wątpię żeby jakaś przypadkowa osoba była w stanie go rozwiązać. A jeżeli chcesz możesz opisać swój problem, akurat na tego typu sprzęcie się dosyć znam.

Komputerowa_Panna ,

Ten gościu jest z mojej miejscowości, z Dębicy.

Jak chcesz naprawić tableta to wyślij do mnie, ja mu go przekaże

a potem jak naprawi odeślę do Ciebie. Jak będziesz chciała z tego

skorzystać. Napisz też jaki jest -problem z tym tabletem.

Chodzi o to że szukam kogoś kto podejmie się wgrania androida przez ADB.

Tak, ale tutaj wszystko zależy jaki to tablet - nie ma uniwersalnej metody, jeżeli na tablecie nie masz root to w ogóle przez samo adb będzie ciężko, sam wiem bo miałem taką sytuację na moim TF300T - przez przypadek wyczyściłem całą partycję system, przez adb pomimo że dało się połączyć Androida się nie dało wgrać, w moim przypadku jedynym rozwiązaniem było ściągniecie ROM-a z strony producenta, wrzucenie na kartę sd, nadanie plikowi odpowiedniej nazwy i włącznie tableta do recovery.

Z jednej strony można założyć, że ta osoba chce zdobyć doświadczenie w serwisowaniu, więc aby zdobyć je w krótkim czasie, postanowił nagonić sobie klientów promocją, tj. darmowa usługa. Z drugiej jednak strony nie można wykluczyć, że ktoś w ten sposób może tworzyć sobie swój własny botnet, nie masz też pewności, że ten ktoś nie zostawi sobie furtki do twojego systemu.

roobal bardziej bym się obawiał że kontakt się urwie, człowiek zapadnie się pod ziemie a ja zostanę bez sprzętu.