Czy to piractwo?

Siemka!

Chciałem się Was zapytać o jedną rzecz. Moja siostra kupiła sobie komputer stacjonarny i dostała w nim i na płycie system Windows 7 Profesional. Ja w swoim laptopie mam niestety Vistę, która już mnie denerwuję. Czy jeśli zainstaluję sobie W7 z płyty to będzie piractwem?

Jak będziesz miał klucz do tego windowsa legalny to nie.

A masz licencję na Windows 7 Profesional

falcon89 , licencje czyli klucz?

Klucz jest przypisany do licencji.

Czy zakupiłeś Windows 7 Profesional?

falcon89 , System był razem z komputerem i do niego była też płytka (przy pierwszym włączeniu komputera nie trzeba było wpisywać klucza, ani wkładać płyty)

Nie można używać jednego systemu (jednej licencji) na dwóch komputerach.

W jakiej wersji jest ten Windows 7, BOX czy OEM?

OEM

Po pierwsze

Po drugie system w wersji OEM jest przypisany do komputera na którym został zainstalowany (nie można go przenieść na inny komputer).

trzeba było sobie kupić W8 Upgrade za 129 zł…

z tej płyty zainstalujesz windowsa, ale go nie aktywujesz

Voltar , Windowsa 8 nie chcę. Nie mając aktywnego można system używać? Może głupie pytanie, ale w tych sprawach jestem zielony.

nie masz licencji na system więc nie możesz go używać

Można, po 30 dniach pojawi się komunikat, że OS nie jest oryginalny, a co godzinę wyskoczy okienko przypominające Ci o tym. Ponadto, przy uruchomieniu wyskoczy informacja o fałszywej kopii oprogramowania. Te rzeczy w żaden sposób nie wpływają na funkcjonalność systemu, wszystko działa jak należy, łącznie z aktualizacjami. Ach, no i tapeta jest czarna, trzeba ją ręcznie zmieniać po uruchomieniu.

To wszystko, wiem o tym z doświadczenia, bo od wymiany GPU W7 nie lubi już mojego komputera. Trudno, płyta leży sobie w pudełku, przynajmniej fajnie się prezentuje.

Można okres testowy przedłużyć do 120 dni.Komendą w wierszu polecenia lub przez program Sunrise Seven.I to jest legalne.

A da ktoś link do wersji testowej? I czy po zainstalowaniu jej system startuje od nowa tak jakbym go formatował?

I to twój błąd, bo Windows 8 jest lepszy i szybszy od Windows 7, nie mówiąc już o Vista.1 stycznia kupiłem sobie aktualizację z XP (HP OEM) i po tych kilku miesiącach pracy na Windows 8 stwierdzam, że to godny następca XP Pro.

Tak naprawdę można mieć [Windows 8] Legalny Windows 8 Enterprise za darmo z tej strony:

http://technet.microsoft.com/pl-pl/evalcenter/hh699156

przed pobraniem trzeba wybrać wersję 32-bitową (x86) lub 64-bitową (x64). Po zainstalowaniu można używać przez 90 dni, ale… Stwórz na jakiejś partycji folder (np.Temp). W nim zapisz wszystkie kody, utworzone w notatniku. Kody zapisujemy jako wszystkie pliki z rozszerzeniem .bat. 1. Kod do resetowania triala:

slmgr /rearm
  1. Kod do sprawdzenia ile razy jeszcze możemy resetować (przedostatnia linijka):

    slmgr /dlv

  2. Kod do resetowania licznika sprawdzanego wyżej (usuwa również klucz):

    reg load HKLM\MY_SYSTEM “%~dp0Windows\System32\config\system”

    reg delete HKLM\MY_SYSTEM\WPA /f

    reg unload HKLM\MY_SYSTEM

  3. Kod do ponownego wprowadzenia klucza:

    slmgr /ipk TU-WPISZ-SWÓJ-KLUCZ

Aby znaleźć swój klucz ściągamy i uruchamiamy ten program:

http://www.winkeyfinder.com/download/Wi … inkeylite/

Kiedy i jak używać tych kodów?

Po czystej instalacji i po każdorazowym użyciu kluczy 3. i 4. należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na Komputer, wybrać właściwości, przewinąć na sam dół i kliknąć w “aktywuj (…)”. Po tej operacji pojawia się licznik w prawym dolnym rogu. Gdy będzie już blisko zera, uruchamiamy pierwszy kod z prawami administratora (prawy przycisk myszy, Uruchom jako administrator). Aby sprawdzić ile razy możemy jeszcze tak resetować. Jeśli oba liczniki zejdą do zera, podczas uruchamiania Windowsa (jeszcze jak jest czarny ekran) wciskamy F8, wybieramy “Repair your Computer”, potem język, a następnie klikamy w “Command Prompt”. Teraz należy uruchomić kod 3. Po dokonanym zabiegu uruchamiamy komputer ponownie, tym razem normalnie. Teraz wystarczy włączyć kod 4. (z uprawnieniami administratora) i powtórzyć operację we właściwościach komputera.

Powodzenia.

Znacznie łatwiej było kupić uaktualnienie za marne 129 złotych i spać spokojnie używając legalnego Windows 8 Pro with Media Center Pack

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7,S … 13615.html

Powiem tak-albo masz lenia,albo ban na google.