Czy to prawda że folia na ekran "usuwa" ryski

Witam

Czy to prawda że folia poliwęglanowa sprawia że mniejszych rys nie widać. Lepiej wybrać folie czy szkło. Czy taka najtańsza z komisu wystarczy.

Pozdrawiam :wink:

Jeśli przykryje ekran to jasne że rys nie będzie widać. Te tanie folie szybko jednak się pokrywają nowymi rysami (znacznie szybciej niż szybka telefonu). Szkło zmniejsza trochę bardziej komfort użytkowania telefonu niż folia (szkło ma swoją grubość). Jest jeszcze opcja trzecia, szkło hybrydowe. Nie tworzy tak dużego progu na krawędzi ekranu i jest bardziej elastyczne. 

Z autopsji.

Dysponowałem już kilkoma smartfonami od nowości do kilku miesięcy wzwyż i… intensywne użytkowanie nie oznacza od razu rys i zadrapań wystarczy dbać o sprzęt mieć jakieś etui.

Teraz w modzie są te szkła hartowane za niewielkie pieniądze można zabezpieczyć wyświetlacz i według producentów nawet chronią przed zbiciem przy upadku.

Kilkanaście miesięcy temu jeszcze folia była na topie i minimalnie ale także chroniła wyświetlacz…

Jedni wolą folię poliwęglanowe inni już "przeskoczyli"na szkło hmm to i to zabezpiecza.

Minimalne ryski folia zakryje jeśli o to chodzi,jednak to tylko kosmetyka.

 

I fola i szkło zakrywa (maskuje) niezbyt głębokie rysy. Sam nie wiem, co jest lepsze, stosowałem i folię, i szkło. Folia szybciej się rysuje, ale prościej się ją wymienia i jest tania (np. 3 folie 8 zł). Szkło trudniej zarysować, ale jest droższe i lubi pękać. Wizualnie lepiej wygląda szkło, ale jeśli chodzi o dotyk, to według mnie folia jest lepsza.

… taka najtańsza z komisu wystarcza, drogie nie są dużo lepsze a nieraz nawet gorsze.

Ja polecam szkło hartowane z żelem zamiast kleju.

Zamaskowało ale nie usuneło a to różnica :stuck_out_tongue: Mimo wszystko lepiej tak niż wymiana wyświetlacza :slight_smile: Ja na szczęście mam w P8 fabryczna folię :slight_smile:

Żadna foli jak i szkło hartowane nie zlikwidują rys na wyświetlaczu.

Dziękuje bardzo za odpowiedzi :wink: Od razu kupię szkło.