Czy to prawda ze gry pirackie mają zmniejszone wymagania?

Witam.

Mam pytanie odnośnie do gier pirackich bo duzo słysze ze właśnie te piraty zmniejszają wymagania gry i czy to jest prawda?

Przepraszam jeśli źle wybrałem ze w tym dziale robie taki watek.

Prosze o odpowiedzi i z góry dziękuje. :smiley:

Nie to nie prawda. Gra piracka różni się tym, że tworzony jest specjalny plik .exe pozwalający uruchomić grę i w nią grać.

Można by powiedzieć, że gry pirackie zwiększają wymagania, bo jeżeli taki crack jest źle zrobiony to może zmniejszyć wydajność, powodować bugi itp. Istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia komputera. Taki plik CRACK może zawierać złośliwy kod (wirusa) i skutecznie uprzykrzyć nam pracę na komputerze.

Gry pirackie są często okrojone z funkcjonalności. Wszelkie tryby społeczne i online nie działają. Czasami również jest problem z dodatkami czy paczkami DLC.

W 99% nieprawda ale w przypadku bardzo słabych komputerów wzrost wydajności po użyciu cracka wynika z tego że w tle nie działają aplikację typu steam, origin itd.

Tak jak kolega wspomniał piraty pozbawione są trybu multiplayer (tzn na oficjalnych serwerach).

A ja napisze tak Mają większe wymagania. Jednak nie sprzetowe a powiedziałbym od użytkownikowe. Czasy gdy piracenie polegało na zastąpieniu pliku exe innym plikiem exe mineły.(wymierają) Teraz trzeba jeszcze umieć zablokować niekiedy wszelkie wyjście w firewall-ach czasami edycji plików tekstowych.Czasami poprostu Lepiej szarpnąć sie za kieszeń i pozbyć sie problemów

Trzeba jednak Powiedzieć że piraci Nie przysparzają pieniedzy dystrybutorom ale potrafią graczą sporo nerwów zaoszczedzić koronny przykładem jest Gra Assasin creed Która wymaga stałego połączenia z serwisem Ubisoftu kto ma oryginał wie że na początku nie dało sie grać piraci"pomogli dając opcje gry bez owego połączenia wielu również legalnych userów dziekowało im za to

To są wyjątki.

Jednak faktycznie warto szukać gier w serwisach typu Steam czy Origin ponieważ są pozbawione wielu irytujących systemów zabezpieczeń. Najbardziej wkurzającym systemem społecznym i antypirackim jest moim zdaniem Games for Windows Live.

Mimo, że czasami gry oryginalne powodują więcej problemów niż pirackie to są to odosobnione przypadki.

Ni e twierdze że to plaga zaznaczam tylko że problem występuje

Co mają powiedzieć ci którzy kupili mass efect a który nie działa na niektórych systemach 64 bitowych przyznaje szczerze na cracku działa ale to są pojedyńcze jednak co by niepowiedzieć drogie przyapadki

Jedynka? Mi działał w wersji pudełkowej, tzw. platynowa kolekcja, ale i tak gram z crackiem bo mi się nie chce płyty wkładać bo i po co.

Gry pirackie mają takie same wymagania jak oryginały jedyna różnica to brak zabezpieczeń w piratach dzięki czemu fps może się minimalnie poprawić.

Dodane 08.07.2012 (N) 4:03

Mass Effect, Mass Effect 2 i Mass Effect 3 działają bezproblemowo pod XP x64, Vista x64, 7 x64 ba nawet po 8 x64 RP. Jedynie użytkownicy pseudo systemów linux mają problemy w grami pod Windows.

Mas efect 1 nie dziła na x64 win 7 popniżej wersji ultimate sprawa była zgłaszana do biowaru ale pozostała bez reakcji

Nie tak dawno grałem na w7 hp i wydaje mi się że działał normalnie.

Może problem był z oryginalną premierową wersją, reedycje są zwykle spatchowane i jest z nimi mniej problemów.

Ja również grałem w Mass Effect 1 na 64-bitowym Win7.

Nie było żadnych problemów. Zainstaluj Patch i będzie działaś bez problemu.

OK.

Dziekuje wam za wyjaśnienie i teraz wiem jak naprawde jest.

Wątek uważam za zakończony. =D>