Czy to prawda, że Nano Adblocker dla Firefox przestanie być rozwijany?

…jak w tytule. Czy to prawda i pozostaje mi przesiadka na uBlock Origins? A jeśli tak to jak przenieść ustawienia i zestawy filtrów, by przesiadka była jak najmniej uciążliwa?

Za:

Autor dodatku sprzedał go tureckim developerom, a ci już dorzucili tam skrypt śledzący. Transakcja nie dotyczyła dodatku dla #firefox Ma on zmienić nazwę i być dalej rozwijanym.

czyli sugerujesz nic nie zmieniać i czekać na rozwój wydarzeń. Szczerze pisząc jestem mega zadowolony z oprogramowania i nie chciałbym wracać do uBlock Origins (może już poprawili, ale kiedyś był dużo “cięższy” od konkurenta Nano)

@format_c Ja mam do Firefoxa wgrany dodatek AdGuard i mam spokój z reklamami i śledzeniem. Także polecam.

Pozdrawiam!

1lajk

Czy ja napisałem, że poszukuję czegoś lepszego? Nie! Nano się świetnie sprawdza i jeśli to będzie możliwe przy nim zostanę.

Ciężko wypowiadać mi się o “wadze” uBlocka. Może wersja pod Windows jest gorszej jakości, linuksowa działa bez zastrzeżeń. Ale faktycznie, jeśli wolisz Nano (a właściwie to co po nim zostanie w FF), to

Oczywiście rozumiem przez to odinstalowanie Nano i zainstalowanie tego dodatku, który będzie rozwijany przez jego twórcę.

…i tak to odczytałem. Mam jedynie nadzieję, że migracja będzie bezproblemowa.

Migracja z Nano Adblocker na uBO może nie być bezproblemowa:

https://github.com/LiCybora/NanoDefenderFirefox/issues/187#issuecomment-708101527

Już pomijam, że odpowiedź o tym jak ręcznie przekopiować jest w repozytorium ND.


Udało się skopiować poradnik na właściwe repozytorium:

https://github.com/LiCybora/NanoCore2/blob/master/notes/migrate.md


Ja nie mam pewności, że Nano Adblocker FX uda się aktualizować samemu LiCybora by nie miał tyłu względem uBO (po czasie filtry mogą być niekompatybilne jak niby 2 lata dla Gorhill są wystarczające by coś uznać za “legacy”).