Czy to problem z kartą sieciową?

Internet sie wyłącza jak wysyłam coś na dysk zewnętrzny, wyłącza się też bez wysyłania ale najczęściej jak coś wysyłam, internet mam połączony przez kabel, co zrobić z tym?

Nic nie zrobisz, takie życie… :wink:
Chyba, że poprawisz temat tak, aby opisywał problem i podasz znacznie więcej danych, wtedy może ktoś spróbuje pomóc, bo w tej chwili ani temat, ani treść nic nie mówią o problemie.

Co mam jeszcze napisać? Może jakieś pytania masz dla mnie? Jak wyłączy się to za każdym razem muszę restartować kompa lub kartę sieciową, tak jakby internet był przeciążony, nie znam się na tym i nie wiem co jeszcze mam napisać? Czy to przez kabel?

Proszę popraw tytuł. To raz.
Dwa - napisz specyfikację komputera, abyśmy wiedzieli z czym mamy do czynienia,
napisz też jaki masz system operacyjny.
Trzy - napisz jak uzyskujesz internet, czy masz router, czy internet jest dzielony, jaki dostawca, no im więcej napiszesz, tym mniej będzie zgadywania.

Pożycz od kogoś kartę sieciową, bo wygląda na to, że jest uszkodzona. I faktycznie popraw tytuł, bo masz szczęście, że chciało mi się odpowiedzić na Twój temat. Z reguły olewam takie tematy.

Mam Windows 10, mam router od UPC Connect Box, internet nie jest dzielony, Intel Core i5, NVIDIA GeForce GT 620m, dysk twardy 500GB, mam ten Acer Aspire E1-571G. Nie dawno komputer przyszedł ze serwisu i mówiłem że to może być karta sieciowa ale widać że nic z tym nie zrobili bo dalej się to robi, mam go na gwarancji

  • Właściwości karty sieciowej / zarządzenie energią / odznacz Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii

  • zmień/zainstaluj nowszą wersję sterownik do karty sieciowej (jak sie czujesz na siłach)

  • wymieni kabel ethernetowy pomiędzy kompem a urządzeniem sieciowym (nie wiem czy ktoś ci zacisnął/czy sam sobie zacisnąłeś)

  • po tym co napisałeś GeForce GT 620m masz laptop, jak się ma sytłacja kiedy używasz WiFi ?

  • też informacja jest ważna jak się Dostęp do internetu zachowuje (przy zegarku) pojawia się czerwony “x” czy żółty wykrzyknik.

  • jak sie ping zachowuje
    start / cmd / ping www.dobreprogramy.pl /t (ctrl+c konczy komende ping)

  • w jaki sposób wysyłasz coś na dysk zewnętrzny ? Chodzi o USB jakiegoś dropboxa ?

Jak nie ma internetu przez kabel to WiFi działa, mam żółty wykrzyknik jak nie ma internetu, podłączam kabel od dysku twardego do USB i tak wysyłam plik na dysk zewnętrzny

Hej,

A dysk 3,5" czy 2,5"?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Mam ten TOSHIBA STOR.E BASICS to chyba 2,5

Hej,

  • Jakiego kabla używasz przy podłączaniu dysku do komputera? Podwójnego Y czy pojedynczego?
  • Czy próbowałeś zmienić port USB na inny? Czy problem występuje niezależnie od tgo, do którego portu USB podłączasz dysk?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Internetu jest brak nie tylko jak wysyłam coś na ten dysk, wystarczy np oglądać jakiś film na Youtube to też internet zniknie i muszę restart laptopa zrobić żeby się pojawił, tak właśnie było dziś

Hej,

A co z odpowiedziami na moje pytania z poprzedniego postu?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Podłączę do innego portu USB jak będę coś wysyłał, to wtedy też odpowiem na Pana pytania

Podłączyłem do innego portu USB i wysłałem ponad 10GB danych na dysk, i internet zniknął, dla mnie to jest dziwne że tak się dzieje, jaka może być przyczyna?

Hej,

To może być uszkodzona płyta główna. Ewentualnie winne mogą być też sterowniki czy sam system operacyjny. System oryginalny, bez żadnych modyfikacji? Używasz do podłączenia dysku kabla pojedynczego czy podwójnego (Y)? Poglądowo o co chodzi z USB Y - https://www.morele.net/kabel-usb-delock-y-micro-usb-3-0-usb-2-0-20-cm-451099/

Pozdrawiam,
Dimatheus

Miałem Windows 8 ale zrobiłem sobie 10. Używam takiego kabla jak na tym linku. Sterowniki mam aktualne. Jak coś jest z płytą główną to czemu jak był w serwisie to oni mi tego nie zrobili?

Hej,

A czy pojawiają się jeszcze jakieś inne problemy? Bo uszkodzenie płyty głównej daje zwykle więcej negatywnych objawów. A czemu nie zrobili - bo tak niestety działają serwisy. :frowning:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nic się więcej nie dzieje

Hej,

To jeszcze napisz, pod które porty USB podłączasz dysk. Rozumiem, że porty USB 3.0, ale czy próbowałeś portów z jednej i drugiej strony obudowy? Oczywiście, jeśli laptop jest wyposażony w więcej takich portów.

Pozdrawiam,
Dimatheus