Czy to rzeczywiście problem z RAM?

(Szalony97) #1

Siema

Mialem 4 GB 2x2GB , wymieniłem na 8 GB 2x4GB i co jakis czas mam zwiechy , jak przegladam strony www i na suchym pulpicie czyli jak nic nie robie, potem musze zrobic restart pc bo inaczej sie nieda. Podczas gry sie jeszcze nie zawiesil.Moja specyfikacja PC:

Procek: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+ , 2.11Ghz
Karta Graf.: AMD Radeon R7 200 Cape Verde
Ram: 8GB 2x4 , Dual Channel

Jeden modul :Kingston 4GB 800 MHz( opis na opakowaniu )

Informacje CPU-Z:
Memory: http://www75.zippyshare.com/v/pRvhuq1I/file.html

SPD: http://www70.zippyshare.com/v/wNvvhHrs/file.html

Co jest nie tak ? Prosze o pomoc.

(iJuliusz) #2

Napisz jeszcze jaka to płyta główna.
Czy jak masz “suchy pulpit” to w tle działa przeglądarka ?
Jaka przeglądarka ? FF ?

(Szalony97) #3

Plyta główna Asustek i uzywam Google Chrome ( iprzegladarka jest offnieta gdy nic nie robie na pc)

(iJuliusz) #4

Sądziłem, że podasz dokładny model płyty głównej, :neutral_face:

(Szalony97) #5

Model: M2N68-AM SE2
Chipset: NVIDIA GeForce 7025
Southbridge: NVIDIA nForce 630a
LPCIO: ITE IT8712

(iJuliusz) #6

Czy aktualizowałeś BIOS?
Jaką wersję masz teraz?
W CPU-Z znajdziesz informację.

(Longhorn2009) #7

Według opisu producenta płyty, ten model obsługuje do 4GB RAM.

(Szalony97) #8

Nie aktualizowałem , było by to przyczyną ?

Version: 0901
Date: 08/25/2009

No dobra to skoro obsluguje tylko do 4GB ram’u to z jakiej racji mi dziala az na 8 GB, nwm

Memtest’a pełnego zrób w pierwszej kolejności na każdej kostce osobno i na wszystkich razem.

(iJuliusz) #10

Tak myślę.
Najnowszy
Wersja 1801 2012/08/15
HelpDesk BIOS

(Longhorn2009) #11

Jeśli producent zapewnia wsparcie do 4GB, to 8GB może zadziałać ale co najwyżej ze skutkiem jak u Ciebie, czyli brak stabilności. Aktualizacji BIOS czy innych operacji wymagających stabilnej pracy komputera, jak choćby aktualizacja oprogramowania w telefonie nie odważyłbym się wykonać na tym komputerze. W czasach świetności tej płyty 8GB RAM było tylko marzeniem, wtedy komputery miały z reguły 1-2GB RAM.

(Szalony97) #12

Longhorn2009 twierdzi zeby lepiej nie aktualizowac biosu , nwm na kogo zdaniu mam sie opierac

(Longhorn2009) #13

Jeśli komputer zwiesi się podczas aktualizacji, możesz pozbyć się płyty. Jeśli aktualizować to tylko po wyrzuceniu pamięci, na których komputer działa w pełni stabilnie.
RAM który masz obecnie pracuje na niepełnych taktowaniach, 700 zamiast 800MHz.

(iJuliusz) #14

Trochę to mylące, bo jak poprawić stabilność komputera oferowaną przez nową wersję Bios, gdy nie powinno się Biosu aktualizować podczas niestabilności.
Najnowsza wersja M2N68-AM SE2 BIOS 1801
Improve system stability

Pobierz najnowszy bios, przygotuj go do instalacji.
Włóż stare kości pamięci jeśli je posiadasz i wtedy zrób Upgrade.
Co właśnie @Longhorn2009 napisał.

(Szalony97) #15

a jaka mam pewnosc ze bedzie stabilnie po update na 8 GB skoro producent zastrzega limit do 4 GB ?
Dobra zrobie tak jak mowicie z tym update , ale jak cos sie sypnie to trudno. Napisze później co i jak.

Na zwykłych nie pójdzie ósemka za ciula pana.
Trzeba minimum mod’a “Asus M2N68-AM-SE2-0706-DELL_SLIC21_DELL_SLP”.
Szukaj, może gdzieś jeszcze znajdziesz?
A jeśli nie znajdziesz to pisz do Arrows’a, może coś będzie miał u siebie jeszcze?

A gwarancji nie masz absolutnie żadnej. Nikt Ci takiej nie da. Producenci często wypisują banialuki odnośnie specyfikacji, bo w praktyce wychodzi na to, że jednak można coś więcej ze sprzętu wycisnąć. :wink: Tak robią i się nic nie poradzi. Tylko próbowaniem można wybadać.

(Szalony97) #17

Jak nie pójdzie jak dziala normalnie (tylko jest niestabilna) , pykalem juz w gierke, i tak update musze zrobic

No właśnie tak. Niestabilność. To nie jest “działanie normalne”.

(Szalony97) #19

no ja wiem ze to nie jest normalne działanie , ja to ujołem tak ogolnie, dobra dam znac później co wyszlo z tym update.

(Szalony97) #20

Rzeczywiscie update BIOS’a na 4 GB pomogło , potem sie przezuciłem na 8 GB i system normalnie sie uruchomil bez zadnego blue-screena jak to było poprzednio na 8 GB (przed aktualizacja).

Moc zasilacza ma znaczenie w działaniu pamięci ram ?