Czy to rzeczywiście problem z RAM?

Siema

Mialem 4 GB 2x2GB , wymieniłem na 8 GB 2x4GB i co jakis czas mam zwiechy , jak przegladam strony www i na suchym pulpicie czyli jak nic nie robie, potem musze zrobic restart pc bo inaczej sie nieda. Podczas gry sie jeszcze nie zawiesil.Moja specyfikacja PC:

Procek: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+ , 2.11Ghz
Karta Graf.: AMD Radeon R7 200 Cape Verde
Ram: 8GB 2x4 , Dual Channel

Jeden modul :Kingston 4GB 800 MHz( opis na opakowaniu )

Informacje CPU-Z:
Memory: http://www75.zippyshare.com/v/pRvhuq1I/file.html

SPD: http://www70.zippyshare.com/v/wNvvhHrs/file.html

Co jest nie tak ? Prosze o pomoc.

Napisz jeszcze jaka to płyta główna.
Czy jak masz “suchy pulpit” to w tle działa przeglądarka ?
Jaka przeglądarka ? FF ?

Plyta główna Asustek i uzywam Google Chrome ( iprzegladarka jest offnieta gdy nic nie robie na pc)

Sądziłem, że podasz dokładny model płyty głównej, :neutral_face:

Model: M2N68-AM SE2
Chipset: NVIDIA GeForce 7025
Southbridge: NVIDIA nForce 630a
LPCIO: ITE IT8712

Czy aktualizowałeś BIOS?
Jaką wersję masz teraz?
W CPU-Z znajdziesz informację.

Według opisu producenta płyty, ten model obsługuje do 4GB RAM.

1 polubienie

Nie aktualizowałem , było by to przyczyną ?

Version: 0901
Date: 08/25/2009

No dobra to skoro obsluguje tylko do 4GB ram’u to z jakiej racji mi dziala az na 8 GB, nwm

Memtest’a pełnego zrób w pierwszej kolejności na każdej kostce osobno i na wszystkich razem.

Tak myślę.
Najnowszy
Wersja 1801 2012/08/15
HelpDesk BIOS

Jeśli producent zapewnia wsparcie do 4GB, to 8GB może zadziałać ale co najwyżej ze skutkiem jak u Ciebie, czyli brak stabilności. Aktualizacji BIOS czy innych operacji wymagających stabilnej pracy komputera, jak choćby aktualizacja oprogramowania w telefonie nie odważyłbym się wykonać na tym komputerze. W czasach świetności tej płyty 8GB RAM było tylko marzeniem, wtedy komputery miały z reguły 1-2GB RAM.

1 polubienie

Longhorn2009 twierdzi zeby lepiej nie aktualizowac biosu , nwm na kogo zdaniu mam sie opierac

Jeśli komputer zwiesi się podczas aktualizacji, możesz pozbyć się płyty. Jeśli aktualizować to tylko po wyrzuceniu pamięci, na których komputer działa w pełni stabilnie.
RAM który masz obecnie pracuje na niepełnych taktowaniach, 700 zamiast 800MHz.

Trochę to mylące, bo jak poprawić stabilność komputera oferowaną przez nową wersję Bios, gdy nie powinno się Biosu aktualizować podczas niestabilności.
Najnowsza wersja M2N68-AM SE2 BIOS 1801
Improve system stability

Pobierz najnowszy bios, przygotuj go do instalacji.
Włóż stare kości pamięci jeśli je posiadasz i wtedy zrób Upgrade.
Co właśnie @Longhorn2009 napisał.

a jaka mam pewnosc ze bedzie stabilnie po update na 8 GB skoro producent zastrzega limit do 4 GB ?
Dobra zrobie tak jak mowicie z tym update , ale jak cos sie sypnie to trudno. Napisze później co i jak.

Na zwykłych nie pójdzie ósemka za ciula pana.
Trzeba minimum mod’a “Asus M2N68-AM-SE2-0706-DELL_SLIC21_DELL_SLP”.
Szukaj, może gdzieś jeszcze znajdziesz?
A jeśli nie znajdziesz to pisz do Arrows’a, może coś będzie miał u siebie jeszcze?


A gwarancji nie masz absolutnie żadnej. Nikt Ci takiej nie da. Producenci często wypisują banialuki odnośnie specyfikacji, bo w praktyce wychodzi na to, że jednak można coś więcej ze sprzętu wycisnąć. :wink: Tak robią i się nic nie poradzi. Tylko próbowaniem można wybadać.

Jak nie pójdzie jak dziala normalnie (tylko jest niestabilna) , pykalem juz w gierke, i tak update musze zrobic

No właśnie tak. Niestabilność. To nie jest “działanie normalne”.

no ja wiem ze to nie jest normalne działanie , ja to ujołem tak ogolnie, dobra dam znac później co wyszlo z tym update.

Rzeczywiscie update BIOS’a na 4 GB pomogło , potem sie przezuciłem na 8 GB i system normalnie sie uruchomil bez zadnego blue-screena jak to było poprzednio na 8 GB (przed aktualizacja).

Moc zasilacza ma znaczenie w działaniu pamięci ram ?