Czy to wina defrag. gruntownej że dysk chodzi wolno?

Trochę nietypowy problem a w zasadzie zachowywanie się windows 7. Otóż po instalacji systemu na czysto, chodził on dobrze. Po zainstalowaniu kasperskiego is 2011 chodził trochę wolniej ale głównie chodziło o uruchamianie programów np. opera,aqq czy gry fallout 3. Te programy + wyjątki uruchamiały się po kilku sekundach ale ogólnie net i komputer chodziły dobrze. Po jakimś czasie nagle komputer przyśpieszył tj. otwiera operę i inne programy/gry od razu mimo, że kaspersky i system jest ustawiony tak samo jak gdy chodził wolno. Wirusów nie mam na 100%. Moje pytanie-jakim cudem nagle sam z siebie po iluś dniach korzystania z nowo postawionego windowsa i kasperskiego nagle system znacznie przyśpieszył? Czy defragmentacja gruntowna z optymalizacją ma coś wspólnego? Bo od paru dni nie robiłem jej a puszczałem tylko klasyczną szybką defragmentację i nie wpływa to negatywnie na szybkość działania całego systemu i mielenia dysku. Czy program defragmentując dysk i optymalizując dokładnie pracę dysku może powodować zatracenie się “strumieni” ntfs i stąd po prostu przez kilka dni po takiej defragmentacji chodzi wolno dysk? Zawsze myślałem, że to dysk jest winny ale wszystko w nim gra w każdym programie sprawdzającym. Potem myślałem, że to analiza otwieranego programu w kasperskim trwa długo ale to też nie to. Czyli jednak defragmentacja takim programem jak defraggler czy smart defrag gruntowna wpływa na pracę dysku? Bo zawsze po takiej defragmentacji i ponownym uruchomieniu kompa dysk mieli i wszystko przez jakieś parę dni zwalnia a potem wraca do normy. Również system nagle zaczął się otwierać błyskawicznie z kasperskim po zaprzestaniu defragmentacji gruntownej od kilku dni. Co o tym sądzicie?

Skoro dzieje się to po użyciu tych programów ,to prawdopodobne że to z ich przyczyny są te anomalia.

Używaj jednego.Sprawdź OODefrag.

Twoje spostrzeżenia słuszne! Poczytaj trochę w sieci na temat prefetchingu (prefetchu).

No właśnie, dlatego chyba będę robił gruntowną jak zainstaluję coś bardzo dużego i pomiesza mi to sektory/zrobi przerwy między nimi a takto to czasami zapodam defragmentację szybką, tylko defragmentacja plików bez optymalizacji.

…albo ustaw defragmentację systemową… i zapomnij o tej robocie.