Czy to wina zasilacza?

Mam zasilacz Enermax 353W, gdy zaczynam grać w w obojętnie jaką grę to po 15min pojawia się blue screen i komputer się restartuje, czy to możebyć zasilacz???

Co pisze w komunikacie ??

Pomierz napięcia w stresie:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=64002

pojawia się błąd i po chwili się restartuje i jest napisane:

System normalnie pracuje po poważnym błędzie

może spróbuje na Fortron’ie FSP400-60PFN

Raczej nie, resety czy błędy spowodowane zasilaczem objawiają się przeważnie od razu w momencie obciążenia komputera, czyli gwałtownego poboru prądu jeżeli błąd wyskoczył by zaras po uruchomieniu gry to można by się skupić nad zasilaczem, ale jednak jeśli grasz 15min to nie jest to wina zasilacza.

wrzuć screena albo podaj kod błędu, wszystko po słowach STOP.

Moim zdaniem problemy leży po stronie pamięci sprawdz ją programem Memtest86

W 3DMark2001 wszystko nagle się wiesza, pojawia się błąd i pomaga tylko reset

Memtest86 3,20 staje na siódmym teście przy PASS: 77% i Test: 88% i się zacina

po restarcie kompa pojawiają

tego screena prześli do Microsoftu, chyba nikt nie ma w domu debugera bo ten po słowach stop, niebieski ekran, jest bardziej czytelny, ale chyba masz coś z pamięcią bo żaden kod nie odwołuje się do aplikacji tylko do adresów pamięci, możesz spróbować zamienić gniazdami albo jak masz dwie zostawić tylko jedną.

tak, gdy jedną z którychś włożyłem samą to działa, bo jedna to jakiś noname 333MHz, a druga to firmowy Spectek 266MHz

Sprawdz każdą osobną MemTestem.

każda osobno normalnie działa, bo grałem w NFS: U ok 20-30min i mi się znudziło to wyłączyłem, wtedy samo się wyłączało po 10-15min grania w NFS: C i NFS: U

lepiej sprawdź Memtestem lub Goldmemory, jak nie pokaże błędów to konflikt między modułami, różne takty i producenci.

ewnetualnie możesz spróbować w biosie ustawić wszystkie opcje pamięci na najmniej agresywne lub na auto.

Złączono Posty : 26.01.2007 (Pią) 7:42

lub zamienić miejscami przy jak najmniej agresywnych ustawieniach w biosie

szkodniki na dysku

błędy na dysku

pamięć

sterowniki

antywirus

coś z tego jest wynikiem BSOD

rób wszystko po kolei.

wirusów nie ma, bo tam nie ma internetu, to i nie ma antywirusa, osobno wszystkie testy w Memtest86 pamięci przechodzą pomyślnie, jedną pamięć wymieniłem na Spectek 256 PC2100