Czy to zasilacz?Czy procesor?


(Istotamyslaca) #1

Witam!Mój problem ciągnie się już od pewnego czasu,komputer pokazuje niebieskie ekrany i resetuje się!Podczas gry ekran zatrzymuje się w miejscu i komputer w ogóle nie reaguje,pozostaje tylko opcja reset.Podczas korzystania z przeglądarki w najmniej oczekiwanych momentach wyrzuca mnie na pulpit i pokazuje że wystąpił błąd.Myślałem że to wina pamięci,lecz testowałem obydwie kości memtestem wypalonym na płycie i nie znalazło żadnych błędów.Pomyślałem że może wirusy,przeskanowałem komputer zrobiłem loga otl i nic nie ma czysto.Sprawdziłem temperatury w speedfanie i jest ok a dziś zrobiłem test programem OCCT i oto co mi po chwili pokazało czyżby zasilacz mógł takie błedy systemu wywoływać? http://www.speedyshare.com/files/25581440/OCCT.rar czy to wina procesora pomóżcie bo się na tym po prostu nie znam.


(Michal Kolatek) #2

Procesory się nie wieszają w domowych warunkach. Podaj markę/model zasilacza i konfiguracje kompa.


(Istotamyslaca) #3

Tutaj jest cała historia mojego kompa od początku łacznie z pełnymi danymi odnośnie sprzętu jak i pełnym opisem problemu http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 16#8816916


(Michal Kolatek) #4

Nie każdy ma konto na elektrodzie, lub nie każdy pamięta login, nawet pinu do swojej karty bankomatowej zapomniałem.


(Istotamyslaca) #5

A więc podaje pełną specyfikacje komputera http://www.speedyshare.com/files/25589888/Report.rar zerknij :slight_smile:


(Michal Kolatek) #6

Wystarczyło wpisać Pentium D 920, GF7100GS, 1x HDD 1x optyczny, ASUS P5VD2-MX, tak jest kilometr nie czytelnego logu i dalej nie znany zasilacz. Możesz jeszcze podać screen nie log bo zwykle są nie czytelne smart dysku z programu HD Tune zakładka health.


(Istotamyslaca) #7

http://yfrog.com/0hhdtunehealthexcelstortep a jak mam sprawdzić zasilacz bo nie za bardzo wiem?Wiem na pewno tyle że jakiś dziadowy bo kupowałem komputer już złożony w markecie:)

-- Dodane 07.12.2010 (Wt) 22:57 --

Zasilacz to FEEL-350ATX


(Michal Kolatek) #8

Dysk wygląda na sprawny. Widać że komp marketowy po oemowym dysku i grafice.

Zasilacz wymień

http://allegro.pl/zasilacz-atx-delta-gp ... 67761.html


(Istotamyslaca) #9

Czyli stawiasz że to wszystko wina zasilacza?Wiesz ja w pierwszej kolejności chciałbym wyeliminować problem?A odnośnie tego zasilacza co mi poleciłeś to on jest dobry czy lepiej dopłacić i kupić 450V?


(Michal Kolatek) #10

Najprędzej, w tym kompie sam proc pobiera ponad 100W, Feel ma 19A na +12V co daje ok 230W, a realnie jest na pewno mniej, zmień na początek zasilacz na markowy, to zwykle rozwiązuje problem, chyba że już masz uszkodzoną płytę lub grafikę.

Chyba 450W, ale moc nie jest taka ważna liczy się kto go robił do tego kompa starczył by 300-350W o ile ma silną +12V i jest renomowanej firmy. Ten co podałem jest dobry w przedziale cenowym ok 100 zł, jak chcesz coś lepszego i możesz dopłacić to kup:

Corsair CX430

Fortoron FSP460-GHN

Fractal Design Integra 400W

Be quiet L7 430W

Ceny ok 160-200 zł.


(Mardoc) #11

Nie wydaje mi się aby sensowny był zakup zasilacza za 200 zł do sprzętu, którego wartość to z górą właśnie 200zł, zestaw weźmie przy tym ok. 200W i to jest wydaje się główny powód konieczności wymiany zasilacza, z propozycji może być to: http://www.proline.pl/?p=FTN+FSP30-60HLC lub z aukcji: http://allegro.pl/nowy-zasilacz-zasilac ... 66944.html