Czy to złośliwe oprogramowanie?

Próbowałem ściągnąć ten plik http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/Ariva-150-Combo/EromUpgrade.zip/, ale Avast mi nie pozwolił. Wyskoczył komunikat o złośliwym oprogramowaniu. Zdziwiło mnie to, ponieważ plik jest na oficjalnej stronie producenta. Użyłem więc płyty Kaspersky Rescue Disk, pobrałem plik na pendrivea i przeskanowałem dostępnym tam skanerem. Ten uznał, że żadnego zagrożenia nie ma. Któremu programowi mam wierzyć? Spotkałem się z opiniami, że Avast jest czasami nadgorliwy. A może któryś z użytkowników innego programu antywirusowego sprawdziłby czy jego też coś wykrywa?

x1no.th.jpg n9fs.th.jpg

U mnie Comodo też krzyczy, a dokładnie to plik o nazwie “Ariva_3606_EromUpgrade.exe”

Sprawdź ten plik na http://www.virustotal.com

EDIT:

20 na 46 programów antywirusowych widzi tam zagrożenie.

Dziękuję za odpowiedź. Wysłałem wiadomość na podany na stronie producenta e-mail i jak na razie dostałem tylko generowaną odpowiedź z podziękowaniem i informacją, że nie mogą odpowiedzieć na każdego e-maila. A tak w ogóle co znaczy to Win32:Malware-gen? Co by mógł zrobić ten program jakby okazało sie, że rzeczywiście jest szkodliwy? Myślę o uruchomieniu go w Sandboxie, czy wtedy nie mógłby zaszkodzić systemowi?

Myślę że możesz, potem zrób skan Avastem bądź np. programem “Malwarebytes-Antimalware” bądź “Dr.WEB CureIt” (Sprawdzisz ty sposobem czy nie wrzucił on żadnego syfu).

Dostałem odpowiedź. Wynika z niej, że to jednak nie jest szkodliwy plik.

4ed3.th.jpg