Czy Toad for MySQL jest darmowy?

Witam,

od kilku miesięcy korzystam z programu do zarządzania bazą MySQL, który nazywa się Toad for MySQL Freeware. A przez to, że przypadł mi do gustu, to chciałem go polecić na swojej stronie. Wydawało mi się, że skoro w nazwie programu jest słowo Freeware, to jest on darmowy. Jednak przed opisaniem programu na swoim blogu postanowiłem poszukać informacji w internecie i okazało się, że jest to wersja trial. Niestety nie jestem aż tak dobry z angielskiego, żeby zrozumieć licencję, która jest zresztą nieźle pokręcona, bo wydaje mi się, że jest to jeden dokument dla wszystkich produktów firmy Quest Software.

Czy ktoś z Was korzystał lub korzysta z tego programu? Czy macie jakiś klucz do rejestracji programu?

A może ktoś się tym interesował i wie coś więcej?

Dodam, że w licencji wyczytałem, że np. Toad for Oracle jest darmową wersją, którą można używać przez 60 dni. Brzmi to dziwnie, bo wynika z tego, że jest to darmowy trial. Ale ta informacja nie dotyczy Toad for MySQL, więc byłem prawie pewien, że mogę korzystać z Toad for MySQL za darmo.

Jednak odkryłem kolejną niespodziankę: w oknie Help/Licensing znajduje się napis “Trial version” oraz pole do wpisania klucza. Tylko nie wiem jak pozyskać ten klucz. Na stronie firmy Quest nie można kupić tego programu. Jest tylko ta niby darmowa wersja do pobrania.

Gdyby ktoś dysponował jakimiś informacjami, to będę wdzięczny za podzielenie się nimi. Bo sam program jest bardzo dobry.