Czy transfer dancych zależy od modemu czy od sygnału?

Zakupiłem modem PLAYa E160 z transferem do 3,6 Mbps, ponieważ innego nie mieli na składzie.

W domu okazało sie jednak, że internet bardzo wolno chodzi. Pytanie: czy to wina modelu modemu i czy np. modem E220 z transferem 7,2 Mbps bylby lepszy?

Konsultant doradzil, zeby dokupić antenkę? Chciałbym zapytać, czy wtedy zwiększy się prędkość? Czy może powinienem rozwiązać umowę i czekać, az dostaną modem E220. Mam na to czas do piątku. Proszę o radę.

Dzięki

Wydaje mi się że problem leży raczej w zasięgu w Twoim miejscu zamieszkania. Zależy jaki do Ciebie dochodzi sygnał. Czy jest to 3G czy GSM. Kupno E220 raczej nic Ci nie da bo o ile się nie mylę to Play nie obsługuje sieci HSDPA. Dokupienie antenki dodatkowej mogło by pomóc o ile masz słaby sygnał 3G

Eee nio… Play obsługuje UMTS/HSDPA - tyle tylko że HSDPA do 1 MB/s - czyli zmiana modemu nic nie da - a już jest lepszy E160 bo ma gniazdo antenowe; E220 z tego co mi wiadomo nie ma. A z transferem bywa różnie - bo zależy od zasięgu - i tutaj antenka może pomóc, ale też pewnie zależy od tego ilu ludzi w okolicy korzysta akurat z netu na Playu - czasem muli - np. wieczorami…