Czy trzeba aktywować Windows XP?

Witam!

Zainstalowałem niedawno system Windows XP (oryginalny oczywiście za 300zł) pojawił mi się komunikat o aktywacji systemu. Czy to jest płatne? Nie mam ochoty już więcej płacić.

Z góry dzięki za pomoc.

Trzeba (Masz na to 30 dni). Aktywujesz przez Internet. Nic nie płacisz.

Trwa to parę sekund

Jest to darmowe i niezbędne. :google:

System windows xp trzeba aktywować każdorazowo po każdym formacie dysku

2 pierwsze aktywacje są za darmo przez internet i tylko 2 razy można dokonać aktywacji przez internet,potem trzeba dzwoniź do microsoftu,stawka za rozmowe jest naliczana wg twojego operatora telefonu.

Aktywacja przez internet wygląda w ten sposób że podajesz swoje dane osobowe,które są wysyłane do microsoftu,wtedy system aktywujesz i rejestrujesz jednocześnie.,przynajmniej ja tak robilem,jak sobie zintegrowalem orginal z sp3

Aktywacja przez telefon polega na tym,że dzwonisz do microsoft pod numer telefonu na regionu : Polska,region trzeba wybrac,i sa 2 numery telefonu,platny i bezplatny,bezplatny przewaznie nie dziala wiec trzeba dzwonic pod platny numer,postepujesz wg instrukcji,wpisujesz na telefonie pokolei tabele z numerami identyfikatora i czekasz,potem wpisujesz tak samo zwrotny numer identyfikacyjny który otrzymasz pokolei kazda rubryke

Pierwsze kilka aktywacji jest przez internet, później trzeba dzwonć.

zgadza sie,lecz przez internet system mozna aktywowac tylko 2 razy a nie kilka

W dniu 10.05.2008, o godzinie 19:56 został dopisany post przez Scorpion18

przez internet mozna bezplatnie 2 razy a potem trzeba dzwonic pod platny numer telefonu bo ten bezplatnu numer zwykle nie dziala

W dniu 10.05.2008, o godzinie 19:58 został dopisany post przez Scorpion18

Ja za oryginalny system Windows XP Home Edition SP2 OEM 32-Bit zapłaciłem 269 zł choć znam sklep gdzie mozna kupic za 257 zł

Ja aktywowałem xp home OEM sześć razy przez internet…nigdy nie byłem zmuszany do aktywacji telefonicznej:)

Pozdrawiam:)

Szczerze ja też nigdy, ale mam licencję BOX na WinXP Pro.

To też zależy od wersji, bo windows xp w wersji korporacyjnej nie trzeba aktywować

Bzdura. Ja aktywowałem około 7 razy przez neta.

Taa tylko ze wersja korporacyjna czyli CORP jest tylko dla wielkich przedsiebiorstw takich jak Microsoft,nie wiem jak jest z wersja BOX ale w wersji OEM trzeba po kazdym formacie

Może wystarczy już powtarzania tych samych informacji?

Ja tylko zapytam, nie wie ktoś ile razy można aktywować XP telefonicznie? Na którymś forum widziałem że można max 2-3 razy przez neta i 7-8 razy telefonicznie… Czy to prawda?

Było to porównanie z Vistą[OEM], ponieważ ją podobno można aktywować ile razy się chce przez telefon…

Przez telefon aktywuje się ile się chce, z każdym windowsem tak jest, tylko z aktywacją przez internet tak jest że tylko dwa razy się da a potem tylko aktywacja przez telefon jest możliwa.

bo ja kupilem profesionala