Czy trzeba aktywować Windows XP?

(Piotter121) #1

Witam!

Zainstalowałem niedawno system Windows XP (oryginalny oczywiście za 300zł) pojawił mi się komunikat o aktywacji systemu. Czy to jest płatne? Nie mam ochoty już więcej płacić.

Z góry dzięki za pomoc.

(Cosik Ktosik) #2

Trzeba (Masz na to 30 dni). Aktywujesz przez Internet. Nic nie płacisz.

Trwa to parę sekund

(Binio21) #3

Jest to darmowe i niezbędne. :google:

(Scorpion1948) #4

System windows xp trzeba aktywować każdorazowo po każdym formacie dysku

2 pierwsze aktywacje są za darmo przez internet i tylko 2 razy można dokonać aktywacji przez internet,potem trzeba dzwoniź do microsoftu,stawka za rozmowe jest naliczana wg twojego operatora telefonu.

Aktywacja przez internet wygląda w ten sposób że podajesz swoje dane osobowe,które są wysyłane do microsoftu,wtedy system aktywujesz i rejestrujesz jednocześnie.,przynajmniej ja tak robilem,jak sobie zintegrowalem orginal z sp3

Aktywacja przez telefon polega na tym,że dzwonisz do microsoft pod numer telefonu na regionu : Polska,region trzeba wybrac,i sa 2 numery telefonu,platny i bezplatny,bezplatny przewaznie nie dziala wiec trzeba dzwonic pod platny numer,postepujesz wg instrukcji,wpisujesz na telefonie pokolei tabele z numerami identyfikatora i czekasz,potem wpisujesz tak samo zwrotny numer identyfikacyjny który otrzymasz pokolei kazda rubryke

(MaRa) #5

Pierwsze kilka aktywacji jest przez internet, później trzeba dzwonć.

(Scorpion1948) #6

zgadza sie,lecz przez internet system mozna aktywowac tylko 2 razy a nie kilka

W dniu 10.05.2008, o godzinie 19:56 został dopisany post przez Scorpion18

przez internet mozna bezplatnie 2 razy a potem trzeba dzwonic pod platny numer telefonu bo ten bezplatnu numer zwykle nie dziala

W dniu 10.05.2008, o godzinie 19:58 został dopisany post przez Scorpion18

Ja za oryginalny system Windows XP Home Edition SP2 OEM 32-Bit zapłaciłem 269 zł choć znam sklep gdzie mozna kupic za 257 zł

(Newton) #7

Ja aktywowałem xp home OEM sześć razy przez internet...nigdy nie byłem zmuszany do aktywacji telefonicznej:)

Pozdrawiam:)

(Cosik Ktosik) #8

Szczerze ja też nigdy, ale mam licencję BOX na WinXP Pro.

(Emilmlo) #9

To też zależy od wersji, bo windows xp w wersji korporacyjnej nie trzeba aktywować

(Binio21) #10

Bzdura. Ja aktywowałem około 7 razy przez neta.

(Scorpion1948) #11

Taa tylko ze wersja korporacyjna czyli CORP jest tylko dla wielkich przedsiebiorstw takich jak Microsoft,nie wiem jak jest z wersja BOX ale w wersji OEM trzeba po kazdym formacie

(sdar) #12

Może wystarczy już powtarzania tych samych informacji?

(Nethalythic) #13

Ja tylko zapytam, nie wie ktoś ile razy można aktywować XP telefonicznie? Na którymś forum widziałem że można max 2-3 razy przez neta i 7-8 razy telefonicznie... Czy to prawda?

Było to porównanie z Vistą[OEM], ponieważ ją podobno można aktywować ile razy się chce przez telefon...

(Emilmlo) #14

Przez telefon aktywuje się ile się chce, z każdym windowsem tak jest, tylko z aktywacją przez internet tak jest że tylko dwa razy się da a potem tylko aktywacja przez telefon jest możliwa.

(Piotter121) #15

bo ja kupilem profesionala