Czy trzeba bedzie reinstalować LMDE?

(Adrian2) #1

Witam.

Gdziesz czytałem, że w grudniu ma pojawić sie nowy obraz Linuksa Mint Debian Edition. Jeśli zainstaluje obecny obraz 201009 to czy później wystarczy zainstalować tylko aktualizacje aby uzyskać wszystkie poprawki które będą zawarte w nastepnym poprawionym obrazie, czy konieczny bedzie reinstall?

Czy mogę teraz tylko raz zainstalować Minta a potem już tylko go aktualizować?

Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?

(dragonn) #2

Jak że ona ma byś dystrybucją typu roling-distro (a w każdym razie podobną), to zgodnie z tą zasadą powinna wystarczyć aktualizacja, ale jako że to jest jeszcze wersja niestabilna to nigdy nie wiadomo, ale wydaje mi się że nie powinno być problemów.

(mati75) #3

Widzę, że jestem dobrym źródłem informacji. Nic nie będziesz musiał przeinstalowywać, po prostu aktualizujesz system i masz to samo co jest na płycie.

(greh) #4

mati75 , możliwe, a co z sytuacją, jak system nie wstanie po updacie? :wink:

(roobal) #5

Przezorny zabezpieczy się wcześniej wykonaną kopią zapasową i z niej przywróci sobie system :wink:

Pozdrawiam!

(mati75) #6

Nie powinno się nic takiego dziać.

(greh) #7

Nie powinno, a jednak mi się przytrafiło.

Co Ty na to? :smiley:

(mati75) #8

Sprawdzałem wczoraj, zaktualizowałem lmde, nie aktualizowane od początku października. System wstał, na uszkodzoną aktualizację musiałeś trafić.

(greh) #9

Chyba, że tak.

Uszkodzenie objawiało się tym, że w rogu migał jedynie prompt reszta ekranu czarna.

Klawiatura na nic nie reagowała.