Czy trzeba bedzie reinstalować LMDE?

Witam.

Gdziesz czytałem, że w grudniu ma pojawić sie nowy obraz Linuksa Mint Debian Edition. Jeśli zainstaluje obecny obraz 201009 to czy później wystarczy zainstalować tylko aktualizacje aby uzyskać wszystkie poprawki które będą zawarte w nastepnym poprawionym obrazie, czy konieczny bedzie reinstall?

Czy mogę teraz tylko raz zainstalować Minta a potem już tylko go aktualizować?

Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?

Jak że ona ma byś dystrybucją typu roling-distro (a w każdym razie podobną), to zgodnie z tą zasadą powinna wystarczyć aktualizacja, ale jako że to jest jeszcze wersja niestabilna to nigdy nie wiadomo, ale wydaje mi się że nie powinno być problemów.

Widzę, że jestem dobrym źródłem informacji. Nic nie będziesz musiał przeinstalowywać, po prostu aktualizujesz system i masz to samo co jest na płycie.

mati75 , możliwe, a co z sytuacją, jak system nie wstanie po updacie? :wink:

Przezorny zabezpieczy się wcześniej wykonaną kopią zapasową i z niej przywróci sobie system :wink:

Pozdrawiam!

Nie powinno się nic takiego dziać.

Nie powinno, a jednak mi się przytrafiło.

Co Ty na to? :smiley:

Sprawdzałem wczoraj, zaktualizowałem lmde, nie aktualizowane od początku października. System wstał, na uszkodzoną aktualizację musiałeś trafić.

Chyba, że tak.

Uszkodzenie objawiało się tym, że w rogu migał jedynie prompt reszta ekranu czarna.

Klawiatura na nic nie reagowała.