Czy trzeba coś zmieniać w biosie po wstawieniu nowego CPU?


(Avast4) #1

Czy trzeba coś zmieniać w biosie po włożeniu nowego CPU albo go resetować?


(Neon1992) #2

Nie. Możesz wyjąć na chwilę baterię na MOBO.


(system) #3

Przed , a nie po zamontowaniu nowego procesora należało się zastanowić i poszukać, czy dostępne są i czy konieczne aktualizacje BIOSu. Warto to jednak i teraz sprawdzić na stronach www płyty głównej komputera.

Trzeba zawsze pamiętać, że niekiedy wymiana procesora wymaga również uprzedniego zmodernizowania BIOSu.


(Rivon) #4

Bezpieczniej po prostu przełożyć zworkę i wyczyścić stare ustawienia biosu. W moim przypadku bez restartu BIOS komputer po zmianie procesora nie chciał wstać :slight_smile: Polecam zaktualizować BIOS, tak jak koledzy, bo czasami do starszych modeli potrzeba nowego oprogramowania:) po założeniu nowego procesora, nie uruchamiaj komputera, tylko wtedy zrestartuj BIOS i wtedy ruszaj


(Pablo79) #5

Jeżeli jest dostępna aktualizacja BIOS-u to należałoby ją przeprowadzić. Tylko przy tym trzeba zachować szczególną uwagę i ostrożność, ponieważ źle przeprowadzona aktualizacja BIOS-u, nie raz skutkuje tym, że płyta główna nadaję się tylko do wyrzucenia.


(Mad Duck) #6

Aktualizacji BIOSU płyty głównej nie robi się "jeżeli jest dostępna". Robi się ją wtedy, gdy nowy BIOS naprawia istniejące i odczuwalne problemy, lub daje nowe możliwości. To nie jest jakiś programik, który się aktualizuje tylko dlatego, że jest nowa wersja. Jeśli nie ma się konkretnego powodu, dla którego trzeba zmienić BIOS (np. mój BIOS nie obsługuje nowego procesora, który chcę kupić) to się BIOSU nie aktualizuje.