Czy trzeba formatować po zmianie płyty głownej?

Otóż w poniedziałek powinien dostać nową płyte główną i ciekawi mnie czy trzeba bedzie stawiać system od nowa po wymianie.

Wiem, że czasami po zmianie proca trzeba, widziałem na własne oczy jak komp u kumpla nie chciał odpalić po zmianie proca (zwiecha na ekranie ładowania winxp), udało sie postawić komp na nogi instalacją naprawczą.

Więc moje pytanie czy po wymianie będe musiał robić format i stawiać wszystko od nowa czy wystarczy instalacja naprawcza, a może nic nie trzeba będzie robić?

prawdopodobnie tak choć można to uczynić bez usuwania wszystkich danych (formatowania) korzystając z tzw. nakładki, po uruchomieniu instalatora windows i znalezieniu instalacji windows wybiera się klawisz R.

wystarczy.

bardzo rzadko tak się dzieje ale możesz spróbować…

No i odpalił od razu po właczeniu :slight_smile:

Zmiana sterów i działa jak należy :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Mam teraz pytanko

Czy można jakoś ustawić tak, że podkręcając procesor nie podkręca sie automatycznie pamięci?

jesli chodzi Ci o pamięć ram nie da sie jej podkręcić. Co do wątku ja zmieniłem i procesor i płyte jednocześnie bez formatowania wszystko chodzi ok :wink:

OK, postanowiłem go troche przycisnąć

Wynik dotychczasowy to 2.8GHz na 1.5V

Pamięć 624MHz na 2.2V

Przydałby sie programik taki jak miałem do MSI, który pokazywał właściwą temp. procka i prędkość wiatraków.

Teraz nie mam już go, a speedfan pokazuje co innego, everest pokazuje co innego więc nie wiem jaką temp. ma procek po tym zabiegu.

Jest może jakiś programik od DFI który mogłby pokazać mi prawdziwe wartości?

takie programy przekłamują czasami wartości ale do testów wraz z monitorami temperatur polecam sisoft sandra benchmark, test burn in.

Programik od MSI na 100% dobrze pokazywał (temperatury identyczne jak w BIOSie)

No ale z DFI nie bedzie działał.

O to co widze w Speedfanie:

tempgv3.jpg

Nie jestem pewnie która temp. jest w środku budy.

Słyszałem że DFI ma 2 czujniki do procka, jeden Core to chyba miernik wbudowany do procka, jeszcze jest jedno Temp1 (44C) to jest chyba czujnik do procka od DFI (tak mi sie wydaje)

Co do Speed2 to jest prędkość dla wiatraka chipsetu (tak ustawiłem w BIOSie)

Ale prędkości wiatraków w ogóle nie widać (w przeciwieństwie do MSI)

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

speed fan lubi pokazywać lole np 7V na +12, czy -137 st chipsetu u mnie, przy prędkości 350000 wessało by Ciebie do kompa :E

mierz innymi programami np everest

do płyt DFI dodają Smart Gurdiana.

niestety widać coś podobnego do speedfana (procek 34C kiedy ma ~50C)

Przekopie jeszcze płyte DFI i zobacze co tam jest i czy to sie nadaje do takich celów jakbym chciał.

W BIOSie jest ładnie podane

img0511fy1.jpg

Na MSI miałem podobny podgląd w Windowsie (program Core Center) i chciałbym też na DFI.

OTy- kosmos.JNJN

Wracając do tematu - warto postawić jednak świeży system, ale można i tak.