Czy tv z hdmi moze byc zwykłym monitorem do pc?

Witam.

Zamówiłem wczoraj komputer:

https://www.overclockers.co.uk/showprod … =FS-170-OK

bez monitora i bez systemu.

Posiadam telewizor HD Ready z wejściem HDMI i kabel DVI->HDMI.

Interesuje mnie czy po podłączeniu do w/w komputera mój telewizor będzie zachowywał się identycznie jak monitor czyli będę mógł spokojnie zainstalować Windowsa czy będę musiał jednak kupić monitor?

Dzięki pozdrawiam.

czemu nie. tylko że jakoąś obrazu z odległości 1metra może być masakryczna, bys musiał korzystać z takiej odległości z jakiej oglądasz tv czyli jakieś 3 do 4 metrów.

Jasne, że tak. Ja mam TV 32" i super się gra na tak dużym ekranie.

Wiem że można podłączyć TV i grac bo tak robiłem na swoim laptopie.

Interesuje mnie konkretnie czy bede mogł zainstalować Windowsa na nowo zakupionym komputerze który będzie bez OS uzywając tylko tego TV.

Jeśli tak to kamień z serca :slight_smile:

Pozdrawiam.

myślę, że tak jeśli jest to dvi ->hdmi bo hdmi->hdmi to nie wiem czy dałoby radę ale z drugiej strony jak masz na karcie graficznej i na monitorze wyjście d-sub to tyle wystarczy do instalacji windowsa

A czy może sie zdarzyc taka sytuacja że BIOS po podłączeniu telewizora w sposób [karta graficzna/dvi -> hdmi/telewizor] nie rozpozna telewizora jako monitora?

wiem, że dvi -> dvi rozpoznaje bez problemu bo moja siostra tak ma podłaczony komputer do monitora i jak go włącza to obraz jest od samego początku czyli jeszcze przed uruchomieniem windowsa. Na logikę biorąc powinno dvi -> hdmi tez działać. Najprościej będzie jak sprawdzisz czy uruchomi CI się bios itp… przy takim podłączeniu, po porostu sprawdź i wszystko w tym temacie.