Czy tworząc kopie obrazu mogę zainstalować nią nowy system?

Cześć mam właściwie małe pytanko. Aczkolwiek potrzebne do szczęścia. Czy kierując się tymi instrukcjami “http://soisk.pl/tworzenie-oraz-przywracanie-obrazu-systemu-windows-8/” Przy instalacji na płytce DVD kopi obrazu systemu czy jakoś tak, będę mógł tą płytą zainstalować system Windows 8.1 na innym komputerze?

A co z licencją jaką posiadasz? Może aktywować windowsa na więcej niż 2 komputerach?

A to licencja też się przenosi?? Myślałem, że to tylko się tworzy obraz windows 8.1 taki sklepowy bez licencji

Nie o to chodzi ale nie zainstalujesz systemu jeśli nie masz na niego licencji/klucza. Jeśli na komputerze posiadasz oem to nie aktywujesz systemu, bez dodatkowo kupionej licencji.

Ale np. żeby wykorzystać ten obraz do naprawy innego komputera z tym systemem albo do instalacji na innym laptopie z nalepionym kodem OEM. Mam dwa komputery z windows 8.1 i czy będę mógł korzystać z tego obrazu do naprawy tych dwóch komputerów lub jeśli będę robił formata do instalacji.

Jeśli systemy są identyczne wersje/ilość bitów to raczej tak. Ja jednak polecam ci do zrobienia obrazu programem acronis http://www.dobreprogramy.pl/Acronis-True-Image,Program,Windows,12973.html. Wersja testowa ci wystarczy do zrobienia obrazu. Systemu tym nie naprawisz ale postawisz go bardzo szybko, z sterami gotowymi itd.