Czy tworzenie kopii zapasowej koncertu jest legalne?

Witam, ponieważ nie znam dokładnie prawa, chciałbym się spytać:

Czy tworzenie kopii zapasowej koncertu jest legalne?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Tak .

Jednej kopii i dla siebie.

według mnie to zadne kopiownie nie jest legalne :stuck_out_tongue:

tak, jeśli jesteś właścicielem oryginały i tylko na własny użytek.

A według prawa jest legalne wykonanie jednej kopii zapasowej na własny użytek

A jeśli owa kopia się zniszczy od częsyego używania to mozna zrobić drugą? :wink:

Oczywiście .

Czyli mamy już dwie kopie :x

Bardzo dziękuję za pomoc, ale mam jeszcze jedno pytanie:

Słyszałem, że jest wiele programów do tworzenia kopii, który jest najlepiej wybrać?

CloneCD

Oczywiście że jest legalne , np. jeżeli kupiłeś płytę , to możesz zrobić kopie zapasową dla własnego użytku. Kopi zapasowych możesz robić ile tylko chcesz ale muszą być tylko do twojego użytku bo ty jesteś posiadaczem oryginału.

Polecam NERO w różnych wersjach. Ja używam starego poczciwego NERO Express.

na własny użytek mozesz zrobić dowolną ilość kopii. polecam darmowy alcohol 52% - kopiuje zabezpieczone płyty i dysponuje 6 wirtualnymi napędami :oops:

Witam!

Również mam pytanie natury prawnej a żeby nie zakładać nowego tematu zadam je tutaj.

Prawo chyba nie zabrania posiadania video czy nagrywarki DVD podłączonych do tv i nagrywania audycji telewizyjnych, filmów, programów publicystycznych etc. na własny użytek rzecz jasna, podobnie chyba można nagrywać na kasety czy na płyty audycje radiowe (jeśli się mylę proszę mnie poprawić).

A czy legalnym jest tworzenie mp3 za pomocą chociażby Streamripper’a podczas słuchania radia internetowego?

Mnie się wydaje że nie można. Skoro w radiu kupili i puszczają to ty też musisz kupić i wtedy puszczać +). A z TV też myślę że nie można programów nie emitowanych przez STUDIO (np. prócz wiadomości , programów interwencyjnych , pogód i tak dalej)