Czy tylko mnie nie działa strona do pobrania dla Windows 7 hp przy użyciu klucza? ;)

Cześć, nie działa mi strona do pobrania legalnie  Windows 7 home premium x64 przy użyciu klucza. Gdy próbuję wczytać stronę nawet nie ma żadnego komunikatu nic po prostu jest pusta. :wink: A chciałbym zrobić format dysku w starszym, nie moim laptopie który ma właśnie Windows 7 Home Premium x64. System się tak sypie, że już raczej nie do odratowania. A skoro mogę zrobić format dysku to czemu nie, zresztą format dysku nie był robiony odkąd został zakupiony. Przy okazji pozbędę się aplikacji Toshiby. Moje pytanie brzmi skąd w takim razie pobrać legalnie nie modyfikowany Windows 7 Home Premium x64?

  1. chcesz zrobić nie “format dysku” tylko formatowanie dysku (partycji) i instalację systemu.

  2. podaj adres tej strony, z której chcesz pobrać obraz systemu. Domyślam się, ze jest to strona popularna MS ale na niej z tego co pamiętam jest do pobrania system ale nie dla użytkowników OEM, w Twoim przypadku teoretycznie kopie nośnika może udostepnić producent sprzętu.

  3. to, że kilka lat nie przeprowadzałeś reinstalacji systemu nie oznacza, że jest do koniecznie wymagane. Zacznij od posprzątania systemu, usunięcia zbęnych programów z autostartu, ewentualnie założenie wątku w dziale “Bezpieczeństwo” z odpowiednimi logami.

  4. Jeś;li syastem był fabrycznie zainstalowany przez producenta laptopa to pewnie masz partycję recovery z której możesz przewrócić system do stanu początkowego.

  5. no i ostatni sposób - już zostały tylko niecałe 2 tygodnie do końca bezpłatnej aktualizacji do Win 10 - nie rozważasz przejścia na ten system? Przeprowadzisz instalację na czysto i pozbędziesz się wszelkich niechcianych programów od producenta sprzętu a przy okazji wszelkich innych śmieci.

@Cedar

  1. Dokładnie. :slight_smile:

  2. Z tej strony, z resztą która mi się nie wyświetla. Tylko w Googlach. ;)  https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows7

  3. Dziwnie się zachowuje ten system wiesz? Chyba jednak postawie na swoim. :slight_smile: Nie chce mi się dochodzić co z nim jest nie tak.

  4. Partycji recovery nie ma na samym początku kupna laptopa był wyświetlany komunikat o zrobieniu płytek recovery. Oczywiście mam je. Jednak pomyślałem sobie,  jeśli będę mógł pobrać legalnie 7-kę i zainstalować na nowo to pójdę tą drogą.

  5.  Na swoim laptopie mam oczywiście 10 Pro x64 (legalną :slight_smile: ). Jednak laptop o którym mowa nie jest mój i właścicielka nie życzy sobie Windows 10. Mimo wszystko. 

 

Cześć .

Odpuść sobie narazie poberanie z serwerów Microsoftu - nie działa ŻADEN sposób na pobranie “Siódemki” z domen MS .

 Nie żebym coś sugerował ale … spróbuj jutro - w końcu strzeżonego Pan Bóg strzeże ;-D

Pozdro !

Sprawdź jeszcze program ‘Microsoft Windows and Office ISO Download Tool’ stąd: https://www.heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/67-microsoft-windows-iso-download-tool

Ja na taką okazję mam stronkę do pobierania W 7 x64 SP1 PL i to ten adres

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7

Acer też mi nie dał płyty, tylko na spodzie laptopa naklejka z wersją i kluczem.

Właśnie to strona do pobrania polskiej wersji. A czy ta eng chodzi? Nawet nie wiem. Może nie przyjmować polskiego klucza.

Strona, którą podałeś @Bogdan_G zadziałała u mnie dopiero na linuxie na Ubuntu. Na Windows 10 Pro x64 nie chciała. :slight_smile: Jednak chyba mój plan się nie powiedzie ponieważ gdy wpisałem klucz z pod spodu z naklejki wyskoczył taki komunikat:

Wprowadzony przez Ciebie klucz produktu dotyczy prawdopodobnie oprogramowania preinstalowanego przez producenta urządzenia. Skontaktuj się z producentem urządzenia, aby poznać opcję odzyskiwania oprogramowania.

Prawdopodobnie, że system to dokładnie Windows 7 Home Premium OA. Myślałem ,że to OA nie ma większego znaczenia. A jednak… :slight_smile: