Czy uaktualnienie z win7 na 8 też na składaki?

Czy w poniższej sytuacji promocja na uaktualnienie obowiązuje? Czy takim składakom też przysługuje zniżka? Chcę się upewnić.

Kuzyn kupił kompa - składaka (tj. wybrał sobie części od płyty głównej po zasilacz i poskładali mu to w jakimś sklepie). Jako OS wybrał sobie win7 Home basic (OEM).

On nie jest zainteresowany win8 i ja chcę skorzystać z faktu, że on kupił kompa i chcę uaktualnienie za 69 zł. Chcę skorzystać z faktu, że on kupił kompa w tym czasie i skorzystać z promocji i zainstalować win8 na moim kompie.

I jeszcze drugie pytanie: Czy to jest legalne, że on kupi uaktualnienie, które zostanie zainstalowane na moim laptopie?

Poczytaj: http://goo.gl/2Se6b

I ewentualnie zarejestruj się https://www.windowsupgradeoffer.com/pl-PL/Registration

Nie jest to zgodne z zasadami licencji gdyż uaktualnienie do nowszej wersji przysługuje właścicielowi wersji poprzedniej. Dodatkowo systemów OEM nie wolno przenosić między innymi komputerami (jest to czysto teoretyczne).

W Waszym przypadku byłoby tak, że na ‘składaku’ Windows 7 a na laptopie Windows 8 - obydwa w ramach jednej licencji OEM.

Licencje są dwie i będą dwie.

Jedna na komputerze z Win7 ostatnio zakupionym, druga na komputerze “docelowym” na którym będzie zainstalowany promocyjny Win 8.

Było o tym wiele razy - nie trzeba instalować na akurat tym komputerze z Win7, który jest zakupiony w czasie trwania promocji ale np. na jakimś innym, z legalnym systemem (z oferty nie mogą korzystać przedsiębiorstwa) .

Poczytaj np. tu: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-8-P … 35723.html

i pod linkiem, który podałem powyżej.

Tylko, że akurat Microsoft twierdzi dokładnie odwrotnie.

Ty dalej swoje bez podania jakiegokolwiek źródła tej informacji?

Czytaj: http://goo.gl/9eGdF

Dzięki Cedar, bo faktycznie zostałem wprowadzony w błąd przez jednego z konsultantów MS.

Życząc Spokojnych i Wesołych Świąt - pozdrawiam serdecznie.