Czy Ubuntu pójdzie na tym laptopie?

Witam . Mam do was pytanie - Czy ubuntu 16.04 LTS pójdzie na Toshibie c660d-14e ? specyfikacja:

 

CPU: AMD E-240 Processor @ 1,5gHz

GPU : AMD Radeon HD 6310 Graphics @ 1gb

RAM: 2GB 

Pójdzie spokojnie, chociaż trochę te 2 gb ram nieco mało na środowisko graficzne unity. Polecam zainstalować gnome i ustawić jako domyślne. Jednak jeśli nie pracujesz na kilku programach jednocześnie to obejdzie się i bez tego.

Jakbym wiedział jak wziąść gnome ( nie pamietam ) więc środowisko to pewne , że wezmę Xfce ( tylko do niego pamiętam linie cmd) Ale wielkie dzięki za odpowiedź! :slight_smile:

Xfce jest najlżejsze dobry wybór !

Jak już chcesz brać Xfce to zainstaluj Xubuntu. Ono jest jak Ubuntu tylko od razu ma to właśnie środowisko.

Dołączam do tematu kolejne pytanie : Będzie czuć różnicę , jeśli zainstaluje wersję i836 na Amd? ( nie chce znowu mi się instalowac :smiley: )

Lepiej instalować system 64 bitowy bo będzie troszkę wydajniejszy nawet gdy jest 2 gb ram.

Ja testowałem 64bit a 32bit - i tak samo jak w przypadku Windy - pod 2gb ramu i tak 32 lepszy […] Wystarczy że zmienie środowisko to nie będzie różnicy na 32bit czy to 3gb czy 1gb

 

@EDIT  Temat do zamknięcia , nie ma sensu używania ubuntu 14.04 na moim złomie … ;/

Używałem ubuntu z unity na 2gb ramu i nie było absolutnie problemu.

A u mnie właśnie nie , nawet wgrałem GNOME’a i dalej to samo u mnie… Na samej przeglądarce zacinki - zoptymalizowałem autostart , zmieniłem FF na Opere ( lżejsza ) ;/

Może problemem jest twój procesor? Jednordzeniowy? Testowałbym jeszcze xfce czyli xubuntu i to jest najlżejsze co może być z ubuntu, nie poddawaj się tak łatwo :wink: Jaki system plików wbrałeś? Formatowałeś dysk?