Czy uda się zainstalować Windows 8


(Matis365) #1

Czy na notebooku eMachines eM350 z:

 

Windows 7 Starter 32 bit

Intel Atom Inside N450

1 GB RAM 

250 GB (jeden dysk)

 

Uda się zainstalować Windows 8 ? Czy będzie się zacinał czy chodził dobrze ? Jeśli tak to jak to zrobić bo słyszałem, że trzeba to zrobić dysku na którym nie ma systemu a ja mam tylko jeden dysk :frowning: Więc nie wiem. Czy muszę usunąć wszystko z dysku C i podłączyć pendrive ?

 

I jeszcze jedno - czy jest Windows 8 Starter czy coś takiego na słabsze komputery ?


(Adammo) #2

Mam takiego netbooka, tyle, że z 2 GB RAM i Windows 8.1 działa bardzo dobrze. Teoretycznie na 1 GB też powinien działać(zresztą takie są wymagania dla 8.1 Update 1), a już na pewno będzie działać lepiej niż Windows 7 Starter.

Możesz usunąć wszystko z dysku (wtedy można to zrobić z poziomu instalatora), zrobić dodatkową partycję (jeśli jeszcze nie ma) i zainstalować na tej co chcesz. Sam system trzeba będzie zainstalować z pendrive. Wystarczy w tym przypadku użyć narzędzia Windows USB/DVD Download Tool.

Zawsze można na początek zainstalować trial (działa 180 dni): http://www.microsoft.com/windowsembedded/en-us/download-8-1-industry.aspx, lub 90 dni: http://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-8-1-enterprise

Na 100% działa również wersja 64 bit.


(Matis365) #3

Ok dzięki za pomoc ogarnę najpierw traiala. Starter mi trochę "ścina" bez powodu nawet podczas otwierania plików. Bałem się, że sprzęt jest za słaby ale z tego co piszesz powinien dać sobie radę.


(Matis365) #4

Pisze że za mała rozdzielczość ekranu. Co robić ?


(mrFreeze) #5

Pytanie czy nie możesz kontynuować instalacji?


(PokerFace) #6

Dziwne, ja bez problemu zainstalowałem Windows 8.1 na netbooku Asus.


(Chamlet) #7

Metoda niską rozdzielczość.

http://www.askvg.com/how-to-force-enable-windows-8-snap-feature-in-low-screen-resolutions/


(Matis365) #8

@UP Ja nie mogę zainstalować nawet systemu. Widziałem to co podałeś, przestawiłem w systemie i nadal nic. “This PC can’t run Windows 8. Low resolution.” I wymagają ode mnie 1024x728 a ja mam 1024x600. Nie będę kupował nowego komputera, próbowałem chyba wszystkiego… Zastanawiam się - skoro ludzie nie mogą włączyć aplikacji metro przez rozdzielczość 1024x600 to w takim razie jak zainstalowali Windows’a 8 ?


(Koteczekxx2) #9

To mam pytanie warto jest instalować windows 8.1 na tym właśnie oto laptopie?? Czy będą takie błędy jak u kolegi wyżej?? Bo ja niechce mieć windows 7 starter bo muli strasznie, ponąć xp nie jest wcale lepszy…


(mrFreeze) #10

Powiem tak na tym sprzęcie każdy W7 chodzi masakrycznie nic nie pomaga żadne optymalizacje itp. ale co do XP-ka się nie zgodzę chodzi całkiem przyzwoicie. Co do W8 nie testowałem a miałem ostatnio w rękach taki wynalazek ale jakiś asus eee też z “super wydajnym” prockiem atom;d


(Chamlet) #11

Witam, 

Spróbowałbym tej metody na instalacje z niższa rozdzielczością.

http://www.wikihow.com/Install-Windows-8.1-on-a-Netbook-with-a-1024x600-Display