Czy umowa Nowell -Microsoft obejmuje Open SUSE

Czy ktoś mógłby podać link do informacji z pewnego źródła (w języku polskim ) z odpowiedzią na pytanie: Czy umowa Nowell -Microsoft obejmuje Open SUSE i jego użytkownicy nie będą pozywani za ewentualne używanie oprogramowania łamiącego jakiekolwiek patenty, choćby wspomniany na łamach portalu FAT.

W necie znalazłem kilka info, ale w każdym pisze o SUSE Enterprise, a o Open SUSE nic.

Dodane 10.04.2009 (Pt) 9:15

Jednak sam znalazłem, ale tylko 2 podobne artykuły z jednego źródła. Zamieszczam link do jednego z nich http://www.pcworld.pl/news/101930/Piekl … uksem.html

To zależy w głównej mierze jaką umowę podpisali i czego ona dotyczy, z tego co się orientuję, lecz nie jestem pewien dotyczy głównie nie tyle ochrony patentowej co na współpracy i dążeniu do wieloplatformowości. podejrzewam, że skoro umowa jest z prodcentem systemów, czyli Novellem, powinno dotyczyć to OpenSUSE, gdyż OpenSUSE jak nazwa wskazuje to system wolny i pozbawiony komercyjnego oprogramowanie, które znajduje się właśnie SUSE (SLED, SLES) oraz wsparcie techniczne, tym się różnią tylko te 2 systemy, natomiast oba korzystają z Linuksa (jądra), które wg MS łamie ich patenty i tego dotyczy umowa a nie samego systemu.

Pozdrawiam!