Czy USB3.0 podpięte pod esata jest szybsze niż USB3.0 podpięte pod USB2.0?


(Szustka66) #1

Takie pytanie z ciekawości. Mam w laptopie tylko esatę, na USB3.0 nic teraz nie mam czym mógłbym sprawdzić.

 

Czy USB3.0 podpięte pod esata jest szybsze niż USB3.0 podpięte pod USB2.0? Jak to wygląda z tą kompatybilnością esata i usb3.0? Podłączyć można, ale czy działa to po prostu jako USB2.0 czy jakoś inaczej?


(scripter1) #2

Urządzenia USB do klasycznego eSATA nie podepniesz bo to jest złacze SATA tylko wyprowadzone na zewnątrz ze zmienioną ksztaltem wtyczką a nie złącze USB.

 

Można w laptopach trafić złącze o podwójnej funkcji eSATAp pod które można podpiąć urządzenie eSATA (które dodatkowo może być jednocześnie zasilane przez to złącze jeśli producent to przewidział i zastosował wtyczkę eSATAp zamiast zwykłej eSATA) lub urządzenie USB.

Ale nie można korzystać jednocześnie z tego złącza jako eSATA i USB, urządzenie eSATA podłączone do tego złącza będzie będzie działać tylko jako eSATA z prędkością przewidzianą przez ten standard a urządzenie USB będzie działać tylko jako urządzenie USB i z prędkością przewidzianą przez ten standard.

Nie ma szans na to by urządzenie eSATA pod tym portem działało z prędkością USB ani żeby urządzenie USB działało w nim z prędkością eSATA ani już tym bardziej nie ma szans aby jakiekolwiek urządzenie w tym porcie wykorzystywało obie jego funkcje by zwiększyć prędkość przesyłania danych.

 

Tu masz trochę na ten temat:

http://itbiznes.pl/art36628.html

http://en.wikipedia.org/wiki/ESATA/USB