Czy usunąć pliki z avast kwarantanny?

Witam,

Wczoraj znalazłem w kwarantannie avast pliki zarażone wirusem Win32:XGTray[Wrm] czy powinienem usunąć te pliki z kwarantanny?

Usuń te pliki da bezpieczeństwa i dla pewności że jest czysto przeskanuj obszar mojego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

Dzięki za szybką odpowiedź, ale ja nie mam IE tylko Mozillę. Czy jest jakiś skaner dla Mozilli? Aha zapomniał bym, że skanowałem komputer SpyBotem, avastem oraz Windows Defenderem z Visty - nic nie znaleziono.

Sciągnij tego i usuń nim wirusy: Dr.WEB CureIt!

ale rozumiem, że dalej usunąć pliki z kwarantanny?

tak masz usunąć

Ok, wcześniej przeskanowałem komputer SpyBotem, avastem oraz Windows Defenderem z Windows Visty - wykazało, że komp jest czysty.

Usunąłem pliki z kwarantanny avasta oraz przeskanowałem komputer polecanym przez huber2t programem Dr.Web CureIt! (najpierw szybkie skanowanie, później pełne - skanowanie trwało 3 godziny z minutami, a przeskanowało się ponad 500 tys. plików. Wynik jest pozytywny - we wszystkich rubrykach skaner nie stwierdził groźnych plików - wszędzie jest liczba 0). Czy to oznacza, że mój komputer jest czysty? Czy dla pewności przeskanować jakimś innym lepszym skanerem?

PS. Czy ta wersja CureIt - ściągnięta z linka podanego przez huber2t - to wersja pełna czy jakaś kilkudniowa wersja?

jest to pełna wersja

W dniu 13.07.2008 , o godzinie 13:18 został dopisany post przez huber2t

jest to pełna wersja

Dobra dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie - wczoraj gdy chciałem wejść na stronę mojego byłego LO - pojawił się alert od avasta, że na stronie znajduje się jakiś wirus - oczywiście natychmiast przerwałem połączenie. Czy avast skutecznie broni przed tego typu wypadkami, tak jak mówię skanowałem dziś komputer wszystkim co mam i nie został wykryty, żaden wirus (to inna sytuacja niż z tymi wirusami znalezionymi w kwarantannie avasta).

Możliwe że był to fałszywy atak gdyż Avast nie jest najlepszym antywirem i ma swoje błędy

huber2t chyba nie bo na moim starym kompie (ten problem z wirusem ze strony) sprawdzałem w kwarantannie avasta i okazuje się, że jest wirus VBS:malware-gen usunąłem to z kwarantanny i nie wiem czy to wystarczy. Robak siedzi tu na dysku C:\Documents and Settings\Tom\user\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\3vhgy2ck.default\Cache

Na innym forum radzą skasować całą zawartość folderu - ale nie wiem czy to jest dobry pomysł i czy nie będę musiał od nowa bawić się w instalowanie Mozilli.

Przeczyść komputer Ccleanerem

On powinenen usunać te pliki a jeśli nie to ręcznie usuń jakos ten plik

ok zainstalowałem CC. I faktycznie mi znalazł ten folder, tylko nie wiem jak go teraz usunąć. Nigdy nie miałem tego programu, a nie widzę za bardzo jakiejś wyraźnej opcji usuń.

Dodatkowo zainstalował mi się jakiś Yahoo Toolbar…

najpirw klikasz w analizuj co wyszukuje syfy a później klikasz urucham ccleaner c usuwa to wszystko co znałazło

Ok i tak zrobiłem, ale niestety dalej jest tam ten folder. Bardzo boje się go usuwać, bo wygląda on mi na jakiś główny, który ma wszystko co potrzebuje Mozilla do działania.

To jest cache przeglądarki czyli pliki stron www ściągniętych przez przeglądarkę na dysk komutera w celu szybszego wczytywania

więc narazie spróbuj usunać plik zainfekowany

Czyli ten cały folder o dziwnej nazwie? 3vhgy2ck.default ?

Tak

No i usunąłem to ale teraz jest wielki problem, bo chce uruchomić Mozille (piszę teraz z drugiego komputera) - pojawia się taki komunikat “Program Firefox został już uruchomiony, ale nie odpowiada. Aby otworzyć nowe okno, należy najpierw zakończyć istniejący proces programu Firefox lub uruchomić ponownie system”. Uruchamiałem i nic, dawałem też ALT+CTRL+DEL, ale nie widzę tam Mozilli.

Proszę o pomoc.

na zakładce procesy odszukaj proces firefox.exe i go zamknij