Czy usunąć pliki z avast kwarantanny?

(Tml3) #1

Witam,

Wczoraj znalazłem w kwarantannie avast pliki zarażone wirusem Win32:XGTray[Wrm] czy powinienem usunąć te pliki z kwarantanny?

(huber2t) #2

Usuń te pliki da bezpieczeństwa i dla pewności że jest czysto przeskanuj obszar mojego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

(Tml3) #3

Dzięki za szybką odpowiedź, ale ja nie mam IE tylko Mozillę. Czy jest jakiś skaner dla Mozilli? Aha zapomniał bym, że skanowałem komputer SpyBotem, avastem oraz Windows Defenderem z Visty - nic nie znaleziono.

(huber2t) #4

Sciągnij tego i usuń nim wirusy: Dr.WEB CureIt!

(Tml3) #5

ale rozumiem, że dalej usunąć pliki z kwarantanny?

(huber2t) #6

tak masz usunąć

(Tml3) #7

Ok, wcześniej przeskanowałem komputer SpyBotem, avastem oraz Windows Defenderem z Windows Visty - wykazało, że komp jest czysty.

Usunąłem pliki z kwarantanny avasta oraz przeskanowałem komputer polecanym przez huber2t programem Dr.Web CureIt! (najpierw szybkie skanowanie, później pełne - skanowanie trwało 3 godziny z minutami, a przeskanowało się ponad 500 tys. plików. Wynik jest pozytywny - we wszystkich rubrykach skaner nie stwierdził groźnych plików - wszędzie jest liczba 0). Czy to oznacza, że mój komputer jest czysty? Czy dla pewności przeskanować jakimś innym lepszym skanerem?

PS. Czy ta wersja CureIt - ściągnięta z linka podanego przez huber2t - to wersja pełna czy jakaś kilkudniowa wersja?

(huber2t) #8

jest to pełna wersja

W dniu 13.07.2008 , o godzinie 13:18 został dopisany post przez huber2t

jest to pełna wersja

(Tml3) #9

Dobra dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie - wczoraj gdy chciałem wejść na stronę mojego byłego LO - pojawił się alert od avasta, że na stronie znajduje się jakiś wirus - oczywiście natychmiast przerwałem połączenie. Czy avast skutecznie broni przed tego typu wypadkami, tak jak mówię skanowałem dziś komputer wszystkim co mam i nie został wykryty, żaden wirus (to inna sytuacja niż z tymi wirusami znalezionymi w kwarantannie avasta).

(huber2t) #10

Możliwe że był to fałszywy atak gdyż Avast nie jest najlepszym antywirem i ma swoje błędy

(Tml3) #11

huber2t chyba nie bo na moim starym kompie (ten problem z wirusem ze strony) sprawdzałem w kwarantannie avasta i okazuje się, że jest wirus VBS:malware-gen usunąłem to z kwarantanny i nie wiem czy to wystarczy. Robak siedzi tu na dysku C:\Documents and Settings\Tom\user\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\3vhgy2ck.default\Cache

Na innym forum radzą skasować całą zawartość folderu - ale nie wiem czy to jest dobry pomysł i czy nie będę musiał od nowa bawić się w instalowanie Mozilli.

(huber2t) #12

Przeczyść komputer Ccleanerem

On powinenen usunać te pliki a jeśli nie to ręcznie usuń jakos ten plik

(Tml3) #13

ok zainstalowałem CC. I faktycznie mi znalazł ten folder, tylko nie wiem jak go teraz usunąć. Nigdy nie miałem tego programu, a nie widzę za bardzo jakiejś wyraźnej opcji usuń.

Dodatkowo zainstalował mi się jakiś Yahoo Toolbar...

(huber2t) #14

najpirw klikasz w analizuj co wyszukuje syfy a później klikasz urucham ccleaner c usuwa to wszystko co znałazło

(Tml3) #15

Ok i tak zrobiłem, ale niestety dalej jest tam ten folder. Bardzo boje się go usuwać, bo wygląda on mi na jakiś główny, który ma wszystko co potrzebuje Mozilla do działania.

(huber2t) #16

To jest cache przeglądarki czyli pliki stron www ściągniętych przez przeglądarkę na dysk komutera w celu szybszego wczytywania

więc narazie spróbuj usunać plik zainfekowany

(Tml3) #17

Czyli ten cały folder o dziwnej nazwie? 3vhgy2ck.default ?

(huber2t) #18

Tak

(Tml3) #19

No i usunąłem to ale teraz jest wielki problem, bo chce uruchomić Mozille (piszę teraz z drugiego komputera) - pojawia się taki komunikat "Program Firefox został już uruchomiony, ale nie odpowiada. Aby otworzyć nowe okno, należy najpierw zakończyć istniejący proces programu Firefox lub uruchomić ponownie system". Uruchamiałem i nic, dawałem też ALT+CTRL+DEL, ale nie widzę tam Mozilli.

Proszę o pomoc.

(huber2t) #20

na zakładce procesy odszukaj proces firefox.exe i go zamknij