Czy usunąć starą paste z procesora?

Witam. Zamierzam sprzedać swój stary procesor amd jednak zostało na nim jeszcze trochę starej pasty. Czy mam ją wyczyścić bo nie wiem czy się jeszcze przyda, a jeśli tak to jak ją usunąć.

Stara pasta się już nigdy do niczego nie przyda i wyczyścić trzeba. Co do czyszczenia - szmatka + spirytus (np. izopropylowy), są też tacy co myją procesory w ciepłej wodzie :wink:

Oczywiście, że wyczyścić :slight_smile: Sam w życiu nie kupiłbym używanego procesora wypaćkanego pastą. Nie wiem jak nawet chciałbym coś takiego na aukcji wystawić. Czyż nie zawsze stara się produktu doprowadzić z wyglądu do nowości?

Pasta do niczego się nie przyda. Raz użyta nie nadaje się do ponownego założenia. A usunąć ją można bardzo łatwo. Weź ręcznik/papier toaletowy i spróbuj ją zdjąć, na końcu nasącz papier rozpuszczalnikiem i postaraj się usunąć wszystkie jej ślady z procesora

Ok, dzięki za odp. A jak zaleje tym spirytusem procka :slight_smile: ?

Przecież się on nie opije tym spirytusem. Po czyszczeniu na półeczkę, niech sobie przeschnie i po bólu.

To mu się nic nie stanie zaraz odparuje, zalane np telefony płucze się w spirytusie żeby wybrał zanieczyszczenia i zebrał wodę z zakamarków.