Czy usunięcie pliku hiberfil.sys wiążę się z wolniejszym startem komputera?

Cześć mam pytanie otóż, na mojej partycji C zostało mi tylko 6 GB pamięci, a więc chcę usunąć plik “hiberfil.sys” Czy po usunięciu tego pliku komputer będzie się dłużej włączał? Bo czytałem, że klikając w win8 przycisk zamknij tak naprawdę on się hibernuję aby potem szybciej się uruchomić. Jak to z tym jest?

 

Prawdopodobnie tak… Windows 8 z tego co wiem używa mechanizmu hibernacji w celu szybkiego włączania, więc usunięcie tego pliku, który to - jest za hibernacje odpowiedzialny, spowoduje dłuższe odpalanie systemu. O ile usunięcie tego pliku będzie normalnie możliwe…

Po usunięciu system i tak go utworzy musiał byś wyłączyć hibernacje, przeczyść dysk ze śmieci programem cclener a pliki które możesz przenieś na inną partycje lub dysk przenośny

Sam nie mam hibernacji u siebie i mam wywalony hiberfil. Wszystko zależy czy zamykasz czy hibernujesz kompa.

No jak się w systemie wyłączało a samemu hibernacje to wiadomo że plik się utworzy

Tak ale jak wyłączysz to się nie utworzy.

 

http://forum.dobreprogramy.pl/wy%C5%82%C4%85czenie-hibernacji-w-windows-8-t430983/

Pobierz spacesniffer. To najlepszy sposób, żeby przyjrzeć się temu, co jest największym balastem na partycjach, ile zajętych jest w punktach przywracania, ile w download w software distribution. A jak zaznaczysz w opcjach folderów pokazywanie ukrytych plików i folderów, odznaczysz ukrywanie chronionych i odznaczysz ukrywanie rozszerzeń, to użyj wyszukiwania np rozszerzeń .old  choćby malutkim http://portable.info.pl/wise-jetsearch-portable/

 

Pobierz na pulpit, wypakuj, uruchom, ustaw polski i w sekundę znajduje tysiące wyników. .old, to tzw stare pliki, pozostałości.

Podaj jeszcze, jak masz ustawione stronicowanie i jaki rozmiar ma plik pagefile.sys. Można stronicowanie ustawić na sztywno, poczytaj jak i stały rozmiar 1024MB to niedużo, ale wystarczająco dla uruchamianych aplikacji, do tego, ten plik stronicowania nie ulega fragmentacji, gdy na sztywno.

Ok dzięki wszystkim za odpowiedz. I Bogdan_G później zainstaluje ten program i zrobię jak mówisz.