Czy usuwać te programy?

(matidobryworms13) #1

Wziąłem się za usuwanie programów-śmieci od Acera. Jednak mam wątpliwości co do tych programów:

• Acer Configuration Manager

• Acer Portal

• Acer Quick Access

• Acer UEIP Framework

• AOP Framework

• Dashlane Upgrade Service

• Vulkan RunTime Libraries

Waszym zdaniem które mogę usunąć? Potraficie opisać działanie wszystkich aplikacji? Jak szukałem w Google to same po angielsku strony mi się pokazywały.

(mrFreeze) #2

Tzw. crapware czyli gratis z laptopem i systemem tona badziewia zamulająca system. Najlepszy sposób na pozbycie się tego

http://www.download.net.pl/jak-usunac-crapware-czyli-niechciane-programy-z-windows-10/n/8907/

lub możesz odinstalować wszystko co wymieniłeś.

(Bobrowniczy) #3

Najlepiej jest pozbyć się wszystkiego. Na ogół te programy nigdy nikomu się nie przydają, a zaśmiecają tylko dysk i spowalniają działanie.

(StompingFly17881) #4

Możesz odinstalować wszystko. Programy te służą głównie do bezpośredniego połączenia z kontem Acer lub innymi tego typu rzeczami. Są one zbędne tylko zajmujące cenne miejsce na dysku.

Ja bym sprawdził czy ostatni Vulkan RunTime Libraries może być do jakiś nowszych gier potrzebny.
Jak nie grasz w nic lub coś co tego wymaga to można odinstalować (pewnie i tak będzie dołączone do gry lub sterowniki do karty graficznej będą zalecane do aktualizacji).

(matidobryworms13) #6

Nie usunąłem tego, poza tym skąd mam wiedzieć które gry wymagają bibliotek Vulkan, lepiej zostawić. Temat jest już nieaktualny.