Czy użycie <iframe> by uzyskać globalny div jest dobrym pomysłem?

Witam, chciałbym uzyskać globalnego diva - taki nawigator u góry, który można spotkać np. na YouTube albo nawet dobreprogramy. Udało mi się to za pomocą utworzenia nowej strony z tym divem i dołączeniem jej przez <iframe>. Czy to dobre rozwiązanie? Staram się unikać JavaScript i używać go tylko w sytuacjach w których jest wymagany.

Nie, wręcz fatalny pomysł pod kątem SEO. Nie wiem o jaki dokładnie efekt Ci chodzi, ale jestem pewny że można uzyskać go również bez iframe’a.

Chodzi mi o to, że chciałbym mieć tylko jeden plik z tym divem żebym mógł go z łatwością zmienić i żeby ta zmiana była widoczna na każdej stronie, a nie tylko na jednej.

Od tego jest np. PHP i cms w nim napisany. Nawet najprostszy własny, sklejający tylko całą stronę z poszczególnych statycznych plików “szablonu” będzie lepszy niż iframe.

@Fizyda ma rację. Nie używać w żadnym wypadku iframe. Możesz użyć funkcji include w php żeby na wszystkich Twoich podstronach wrzucać w jakiegoś diva zawartość pliku w którym będziesz miał np menu.

 

Ale później i tak możesz dojść do następnych ograniczeń :wink:

 

Najczęściej jest to robione tak że masz jeden szablon strony (jeden plik) i tam wczytujesz np menu a “na środku” zawartość danej podstrony.