Czy używać jakichś środków do czyszczenia komputera?

Witam

Nie wiem czy w dobrym dziale, jesli nie to proszę o przeniesienie.

Zastanawiam się czy używacie jakichś środków do czyszczenia komputera? Póki co po prostu jadę zwykłą prochówką, ekran przetrę małą lekko zwilżoną ściereczką, a potem wycieram na sucho. Ale zastanawiam się czy warto używać jakichś specjalnych środków?

I jeszcze pytanie jak często czyścicie komputer w środku, co ile go rozkręcacie i usuwacie kurz który się tam nazbierał? No i jak to robić by nic nie uszkodzić, bo mam takie obawy że coś zepsuję :slight_smile: O stary sprzęt specjalnie nie dbałem więc w środku było dość dużo kurzu mówiąc łagodnie :wink:

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Do czyszczenia monitorów, telewizora nawet używam takiej pianki do czyszczenia LCD, kupisz w każdym komputerowym sklepie i nie tylko.

jeśli chodzi o wydmuchanie z kurzu komputera to ściągasz tylko boczną ściankę i masz dostęp do wszystkiego, sprężonym powietrzem albo kompresorem wydmuchujesz wszystko z kurzu.

Co do ekranu, pronto do szyb (miałem dużo wszelakiego rodzaju dedykowanego syfu i pronto nie przebija nic). A co do środka odkurzacz (kompresor jeśli cie stać na bezolejowy / masz miejsce gdzie możesz rozdmuchać kurz). Sprężone powietrze to strata kasy.

Wbrew pozorom korzystając z szczotki (o ile włosy mają conajmniej 4-5cm) nic nie można uszkodzić. Pasta termo-przewodząca + jakaś chusteczka do wytarcia starej i jest ok.

Nie koniecznie strata kasy, ja od czasu do czasu dmucham części komputerowe gdy nie mam dostępu do kompresora właśnie sprężonym powietrzem i całkiem nieźle sobie radzi. Zależy co kto lubi.

pzdr.

Kup powietrze w puszcze za cenę 4browarów, pomijając fakt szybkiego zużycia :))

Tutaj przyznaję Ci rację - cena sprężonego powietrza niestety to ok. 15/20 zł.

Ale w przypadku gdy nie ma kompresora ani odkurzacza z wydmuchiwanym powietrzem trzeba zainwestować, i od czasu do czasu odmówić sobie tych 4 browarów kosztem wydmuchania komputera (jak się uda to i nawet 2 razy)

pzdr.

Dlaczego twoim zdaniem powietrze musi być wydmuchiwane ? 20zł to już 8 browarów (te większe carlsbergi z biedronki)

Najszybciej i najprościej? dlatego. Nawet zasilacz porządnie wydmucha.

8 to już konkretnie, jeszcze jak te duże to bania… :wink: