Czy vectra zaniża prędkość internetu?

Zastanawiam się nad opcją DO 10Mb. Na inne mnie nie stać. Obawiam sie jednak że pobierać będę co najwyżej z prędkością 5Mb.

Jakie macie doświadczenia z Vectrą? Jeżeli kupię taki do 10Mb to jaka będzie rzeczywista prędkość downloadu?

doświadczenia jak u każdego operatora, wszystko zależy od lokalizacji, ale przy tych twoich marnych 10Mb nie powinieneś mieć żadnych problemów

10Mb/8=1,25MB/s <- maksymalna teoretyczna wysokość downloadu. Wystarczy zmienić bity na bajty, podzielić przez 8. Zwyczajny chwyt marketingowy, wszędzie podaje się prędkość w Mb/s a nie MB/s, która tak naprawdę nas interesuje

To nie jest tak, że podpisujesz umowę na 10Mb/s, a operator kroi Cię na 5Mb/s, operator w ten sposób zastrzega sobie prawo do obniżenia przepustowości w danym momencie, a te 10Mb/s to wartość maksymalna jaką możesz osiągnąć zgodnie z umową. Zdarza się też tak, że niektórzy operatorzy w danych momentach pozwalają nawet przekroczyć maksymalną wartość, gdy łącze nie jest obciążone, u jednego z operatorów mi się tak zdarzało. Operator nie oferuje Ci łącza z gwarantowaną przepustowością, takie łącza są drogie i dostępne tylko dla klientów biznesowych.

Wartości podawane są w bitach, bo dane w sieci przesyłane są w bitach, to że przeglądarka lub inny program pokazuje Ci transfer w bajtach i że jesteś przyzwyczajony do bajtów, to inna sprawa. To tak samo jakby ktoś Ci powiedział, że jedzie samochodem 16,5 m/s co daje w przybliżeniu 60 km/h.